Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

Vanasadama liikluse nutilahendust “TARK SADAM” soovib rajada neli firmat

Tallinna Sadama projekti TARK SADAM, mille eesmärk on rajada sõidu- ja veoautode liiklusvoogusid juhtiv ja reisile registreerimist hõlbustav tarkvaralahendus, arendamiseks ja juurutamiseks korraldatud läbirääkimistega hankel esitas oma pakkumise neli ettevõtet.  

Sõidukitele automaatse check-in süsteemi sisaldava projekti TARK SADAM väljatöötamiseks kuulutas Tallinna Sadam tänavu kevadel välja eelläbirääkimistega hankemenetluse, millel kvalifitseerus kuus ja tähtajaks esitas pakkumise neli ettevõtet.
 
“Järgmise sammuna alustame pakkumise esitanud ettevõtetega läbirääkimisi ning loodame  projekti TARK SADAM arendajaga lepingu sõlmimiseni jõuda sügise jooksul,” lausus Tallinna Sadama infrastruktuuri arenduse osakonna juhataja Hele-Mai Metsal. “Hindamiskriteeriumiteks on hankel nii pakutav hind kui ka eeldatav ajakava, projekti täpsem kirjeldus ning võimalikud riskid.”
 
Tallinna Sadam soovib jõuda Vanasadamas reisile registreerimist ja liikluskorraldust oluliselt hõlbustava  projekti TARK SADAM väljatöötamiseni 2016. aastal. Projekti on partnerina kaasatud Norra Kristiansandi sadam, samuti on Targa Sadama rakendamise kogemusest huvitatud Tallinna partnersadamad Läänemerel.
 
Paljud linnasadamad, sealhulgas Tallinna Vanasadam, on tänapäeval silmitsi olukorraga, kus reisijate arv on mõne kümnendi tagusega võrreldes kordades kasvanud, ent sadamate territoorium pole märkimisväärselt muutunud.
 
“Kaasnenud liiklustiheduse tõusu tunnetab Tallinnas nii linlane kui ka iga laevareisija ning seetõttu otsime projekti TARK SADAM raames ühtset terviklahendust (tarkvara ja seadmed) , kuidas kogu liiklusvoogu senisest paremini ja efektiivsemalt juhtida,” märkis Hele-Mai Metsal. “Projekti TARK SADAM eduka rakendamise korral soovime seda toodet kindlasti ka rahvusvahelisel turul tutvustada”
 
Norra Kristiansandi sadama arendusjuht Trond Sikveland näeb kavandataval lahendusel väga suurt edupotentsiaali, kuna nutikas liiklusvoogude juhtimise lahendus võib olla asendamatuks abimeheks paljudele sadamatele üle kogu maailma. 
 
„Usume ja loodame projekti TARK SADAM  edule. Sarnast lahendust vajavad nii Euroopa kui ka laiemalt kogu maailma sadamad, et vähendada reisijate ooteaega sadamates ja muuta seeläbi sadamate territooriumide kasutamine efektiivsemaks.”
 
Sikveland lisas, et ajakulu vähenemise kõrval on samavõrd tähtis ka keskkonnakaitseline aspekt – kiirem laevale ja laevalt pääs tähendab lühemat automootorite  töötamise aega ja seeläbi ka vähem õhkupaiskuvat saastet. 
 
Projekti TARK SADAMjuhtimissüsteem on mõeldud nii sõidu-kui veoautodele ja kaasab kõiki Tallinna Vanasadamas tegutsevaid laevaoperaatoreid. Projekt hõlmab kogu sõiduki reisi, alustades veebis tehtava eelregistreerimisega ning lõpetades automaatsete check-in protseduuride ning täielikult automatiseeritud liikluslahendusega, mis juhib autod laeva.
 
 Projekti kaasrahastab Euroopa Liit programmi TEN-T Motorways of the Sea projekti TWIN-PORT nr 2012-EU-21011-P raames.
03.09.2014

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonLiikmed
Eesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransKazakhstan 2023Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv