Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

Transiidikeskuse konteinerkäive vähenes 2016. aasta 7 kuuga 6%

Transiidikeskuse AS Muuga konteinerterminal käitles 2016. aasta seitsme kuuga 111 417 TEU’d (TEU on 20-jalase konteineri tingühik), mis on 6% vähem kui 2015. aastal. Konteinerites veetava kaubakoguse tonnaaž vähenes perioodi võrdluses 3,2%.

Transiidikeskuse AS üldkaubaterminal käitles 2016. aasta seitsme kuuga 376 908 tonni tüki- ja puistekaupu, mis on 42,3 % enam kui möödunud aasta samal perioodil. Transiidikeskuse AS terminalide kogukaubakäive kokku oli 1 581 693 tonni, mis on 4,8% enam kui möödunud aasta samal perioodil.

Vaatamata Läänemere sadamaid läbiva transiidivoo vähenemise jätkumisele näeb ettevõte võimalusi Vene turu nõrkust kompenseerida.

“Endiselt väheneb nii Venemaa import ka meie Venemaa suunaline kaubavoog – ent juulis jäi ka meie terminali kaudu liikuv Eesti eksport ja re-eksport alla ootuste. Töötamegi uute äriprojektidega, mis võimaldaksid just Eesti enda eksporti konteineritesse laadida. Paljudele kaugematele turgudele suunatud Eesti eksportkaubagruppidele ongi konteinerite kaudu toimuv meritsi transport parim võimalik lahendus, sest teenuse kõrgtehnoloogilisus ja efektiivsus on tipp-tasemel,” ütles Transiidikeskuse AS juhatuse esimees Erik Laidvee.

Transiidikeskuse AS jätkab ettevõtte konkurentsivõime säilitamiseks ka investeerimisplaani elluviimisega.

“Meil on kasvanud nõudlus ladude järele, sest kliendid soovivad oma kauplemist ajaliselt paremini juhtida – see annab neile oma kaupadele parima hinna otsimiseks suurema paindlikkuse. Samuti on selge trend üha suuremate laevapartiide laadimiseks. Seepärast ehitame selle aasta lõpuks valmis kolm uut  kinnist multifunktsionaalset ladu üldpindalaga 12 000 ruutmeetrit. Samuti soetame laadimistehnikat suurte Panamax-tüüpi laevade lastimiseks oma uuel 17. kail. Nende investeeringute kogumaksumus on ligikaudu 5 miljonit eurot. ” lisas Laidvee.

Lisaks tootlikkuse kasvule suunatud investeerimisele, motiveeritud personalile ja müügile orienteeritusele näeb Laidvee kasvu taastamist ainult riiklikus koostöös.

“Olen alati olnud seisukohal, et konkurents transiitkaupade pärast toimub mitte Eesti siseselt, vaid Eesti sadamate ning teiste Läänemere sadamate vahel. Selles konkurentsis eluspüsimiseks on vaja koostööd, mis hõlmab sadamaid, raudteed, ministeeriume, ettevõtteid. Loodan, et jõuame ka selles küsimuses lähiajal Eestis sammu võrra kaugemale,” lõpetas Laidvee.

Transiidikeskuse AS on Eesti spetsialiseeritud konteineri- ja üldkaubaterminalide operaator Muuga sadamas.

04.08.2016

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonLiikmed
Eesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransKazakhstan 2023Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv