Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

Täna, 16.detsembril külastas Muuga sadamat väliskaubandus- ja ettevõtlusminister Anne Sulling

Täna, 16.detsembril külastas Muuga sadamat väliskaubandus- ja ettevõtlusminister Anne Sulling. Minister tutvus lähemalt Muuga sadama ning vedellastioperaatori Vopak E.O.S terminali tegevusega. Kohtumisel osalesid ka teiste terminalide ning logistikafirmade esindajad.

Ministri visiidi läbivaks teemaks oli  Eesti kui logistikakoridori  konkurentsivõime piirkonnas. Logistikasektor on tihedalt seotud kogu transpordisektoriga, sest rahvusvahelistest kaubavedudest sõltuvad muuhulgas ka reisirongiliiklus, sadamate areng, infrastruktuuri majandamise jätkusuutlikkus ning ettevõtluse ja väliskaubanduse areng laiemalt. Viimaste aastate poliitilistest tuultest tingitud kaubamahtude langus ning järjest kallinev kulutase  Eesti logistikakoridoris on pannud valdkonna ettevõtteid muretsema  Eesti  transpordisektori konkurentsivõime kahanemise osas.  Ettevõtjad leiavad, et tänases kiiresti muutuvas turuolukorras ning üha tihenevas konkurentsis erinevate kaubakoridoride vahel kogu piirkonnas vajab Eesti riiklikku ning kõikehõlmavat logistikastrateegiat, mis põhineks Eesti logistikakoridori konkurentsivõime analüüsil, konkureerivate kaubakoridoride jälgimisel ning täpselt sihitud kaubavoogude Eestisse toomisel.

Ministrile tutvustati logistikaklastri ettepanekut moodustada Vabariigi valitsuse juurde  logistika nõukoda, mille  ülesandeks oleks luua pikema perspektiiviga tegevuskavasid, et Eesti veoturg toimiks efektiivselt ning Eesti transpordiettevõtted oleksid rahvusvaheliselt konkurentsivõimelised. Logistikavaldkonnaga seotud olulised küsimused hõlmavad nii peaministri, majandusministri, väliskaubandusministri, rahandusministri kui ka keskkonnaministri haldusalasid.

Hoolimata hetkel kahanevatest kaubamahtudest, on Eesti logistikaettevõtted arenemas ning otsivad uusi võimalusi pakkudes kvaliteetseid ja maailmatasemel  teenuseid.  Kohtumise käigus jõuti ühisele arusaamale, et tutvustamaks Eestit ning Eesti logistikavaldkonna võimalusi on oluline riigi turundamine maailmas ja sealjuures eriti Aasia suunal.

 Pildid / Anne Sulling_16.12.2014

16.12.2014

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonLiikmed
Eesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransKazakhstan 2023Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv