Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

Tapa-Tartu suuna raudteetööd loovad eelduse rongide kiiruste tõstmiseks

Alates 7. aprillist saavad alguse tänavused raudteede kapitaalremonditööd Tapa-Tartu suunal, mille eesmärgiks on ohutuse ning kiiruste tõstmine antud lõigul.

„Tööde periood algas tegelikult juba märtsi alguses, kui paralleelselt Tabivere jalgtee tunneli ehitusega algasid ka jaama peatee rekonstrueerimistööd,“ ütles Eesti Raudtee ehitusteenistuse juht Riho Vjatkin. „Aprilli algusega liigume aga töödega Tabivere-Kärkna jaamavahele, mis muudab ka reisirongide sõiduplaane,“ ütles Vjatkin.

Remonditöid teostatakse teisipäeviti, neljapäeviti ja laupäeviti, Jõgeva ja Tartu vahel tuleb kasutada ka asendusbusse. Lõik suletakse remondiks selliselt, et hommikusel tipptunnil saaks tööle jõudmiseks kasutada ikkagi ronge ning asendusbusse kasutatakse alates kell 10.00. Täpsem info Elroni kodulehel www.elron.ee.

Kapitaalremondi eesmärk on vahetada välja kogu amortiseerunud raudtee pealisehitis ehk ballast, rööpad ja liiprid. Vajadusel laiendatakse muldkeha ning suurendatakse kandevõimet ja remonditakse ülesõidukohad. Tapa-Tartu liini tööd lõpevad käesoleva aasta juuni lõpus.

„Raudtee kapitaalremonditööd on esimene osa suuremast eesmärgist, milleks on järkjärguline kiiruste tõstmine kuni 135 km/tunnis Tapa-Tartu liinil. Lisaks raudteetöödele teostatakse käesoleval aastal antud liinil veel raudtee ületuskohtade rekonstrueerimine – paigaldatakse kaasaegsed foorisüsteemid ja tõkkepuud,“ sõnas Vjatkin. „Nende eelduste täitumisel loodame kiiruseid järk-järgult suurendama hakata järgmise aasta algusest“.

(Allikas: https://www.evr.ee/et/uudised/181-tapa-tartu-suuna-raudteetoeoed-loovad-eelduse-rongide-kiiruste-tostmiseks)

04.04.2020

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonLiikmed
Eesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransKazakhstan 2023Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv