Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

Tallinna Sadamat hakkab juhtima Valdo Kalm

AS Tallinna Sadama nõukogu valis tänasel koosolekul ettevõtte juhatuse esimeheks Valdo Kalmu. Valdo Kalm alustab tööd Tallinna Sadamas alates 1. märtsist 2016. 

Tallinna Sadama nõukogu esimehe Aare Targa sõnul on Valdo Kalmu näol tegemist rahvusvahelise ettevõtte kauaaegse tippjuhi kogemusega inimesega, kes sobib hästi juhtima üht Eesti edukamat riigi omanduses olevat äriühingut. „Valdo Kalmu kasuks rääkis tema pikk juhtimiskogemus ühest Eesti suurimast ja ajas palju muutunud ettevõttest, samuti väga tunnustatud ja laitmatu äriline taust, hea analüüsivõime ning tugev strateegilise mõtlemise oskus,“ kommenteeris Aare Tark juhatuse esimehe valikut.
 
„Tallinna Sadama juhiks asumine on uus ja vastutusrikas väljakutse, olen motiveeritud ja valmis andma oma panuse ettevõtte arengusse,“  lausus Valdo Kalm. Tallinna Sadama uus juhatuse esimees näeb oma esmaste eesmärkidena nii ettevõtte  hea maine taastamist, seniste peamiste tegevussuundade arendamist kui ka ettevalmistustööde lõpuleviimist parvlaevaliiklusega opereerimise alustamiseks. "Minu eesmärgiks on Tallinna Sadama positsiooni tugevdamine konkurentsitihedal Läänemere kauba- ja reisijateveo turul. Selle aluseks on Tallinna Sadama, ettevõtte töötajate, klientide ja partnerite vastastikune usalduslik koostöö." 
 
Valdo Kalm on lõpetanud TTÜ-s automaatika- ja telemehaanika eriala. 1986. aastal alustas ta Tallinna Telefonivõrgu hooldusspetsialistina, jätkas peainsenerina ning haldus- ning müügidirektorina. 1997. aastast kuulus ta Eesti Telefoni juhatusse ja alates 2000. aastast oli Elioni juhatuse esimees. 2003. aastal sai Valdo Kalm EMT juhatuse esimeheks ning  aastatel  2007-2015 oli ta Eesti Telekomi juhatuse esimees. Kalm on abielus ja tal on 2 last. 
 
Tallinna Sadama juhatuse esimehe konkursil oli kokku ligi saa kandidaati:  35 inimest esitasid avalduse avalikule konkursile ning neile lisandus personaliotsingufirma Amrop poolt sihtotsinguga leitud üle kuuekümne kandidaadi. 
 
AS Tallinna Sadam on Eesti suurim kauba- ja reisisadamatekompleks. Sajaprotsendiliselt riigile kuuluv AS Tallinna Sadam koosneb viiest sadamast: Vanasadam, Muuga sadam, Paldiski Lõunasadam, Paljassaare sadam ja Saaremaa sadam.
15.01.2016

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonLiikmed
Eesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransKazakhstan 2023Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv