Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

Tallinna Sadama uus juhatuse esimees Valdo Kalm asub ametisse 1. märtsil

Tallinna Sadama uueks juhatuse esimeheks saab Valdo Kalm, kes asub ametisse 1. märtsil. Eesti Telekomi endise juhina on Valdo Kalmul pikk juhtimiskogemus ühest Eesti suurimast ja ajas palju muutunud ettevõttest, samuti väga tunnustatud ja laitmatu äriline taust, hea analüüsivõime ning tugev strateegilise mõtlemise oskus.

Tallinna Sadama uue juhatuse esimehena näeb Kalm esmaste eesmärkidena  uute võimaluste leidmist logistikaahela toimimisel koostöös Eesti Raudtee, Tallinna Sadama klientide  ja teiste logistikaettevõtetega; parvlaevanduse edukat käivitamist ja opereerimist; ettevõtte  hea maine taastamist; reisijateveo positiivsete arengute jätkamist ning Vanasadama kinnisvaraarenduse edasiviimist . 
 
Tallinna Sadama juhatuse esimehe ametikohale motiveeris Kalmu kandideerima eelkõige ettevõtte potentsiaal – Tallinna Sadamal on  head ärivõimalused kui ka märkimisväärne  roll   Eesti ühe olulisima majandusharu eestvedajana ehk logistikavedurina.
 
Kalmu visioon on arendada Tallinna Sadamast üks kõige moodsamatest  sadamatest  Läänemere ääres. Uue juhi jaoks tähendab moodsus näiteks seda, et tulevikus oleks nii reisi- kui ka kaubaveoklientidele kogu asjaajamine tehtud väga lihtsaks, toimib bürokraatia ja paberivaba digitaliseeritud keskkond. Juba töös olev projekt Tark Sadam muudab lähitulevikus laevale mineku ja tuleku mugavaks ja e-teenuse põhiseks ka lõppkliendile ehk reisijale. Lisaks soovib uus juht, et Tallinna Sadamast saaks moodne ja innovaatiline merevärav nii Tallinna linna kui kogu Eesti jaoks. 
 
Valdo Kalm on lõpetanud TTÜ-s automaatika- ja telemehaanika eriala. 1986. aastal alustas ta Tallinna Telefonivõrgu hooldusspetsialistina, jätkas peainsenerina ning haldus- ning müügidirektorina. 1997. aastast kuulus ta Eesti Telefoni juhatusse ja alates 2000. aastast oli Elioni juhatuse esimees. 2003. aastal sai Valdo Kalm EMT juhatuse esimeheks ning  aastatel  2007-2015 oli ta Eesti Telekomi juhatuse esimees. Kalm on abielus ja tal on 2 last. 
 
Tallinna Sadama juhatuse esimehe konkursil oli kokku ligi sada kandidaati:  35 inimest esitasid avalduse avalikule konkursile ning neile lisandus personaliotsingufirma Amrop poolt sihtotsinguga leitud üle kuuekümne kandidaadi. 
 
Valdo Kalmu kõrval jätkab Tallinna Sadama juhatuses tööd Marko Raid, kelle teenistuslepingut on pikendatud 31. maini, hiljemalt mis ajaks esitavad juhatuse liikmed Kalm ja Raid nõukogule oma nägemuse ettevõtte edasise juhtimisstruktuuri ning juhatuse liikmete arvu ja fookusvaldkondade kohta.
16.02.2016

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonLiikmed
Eesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransKazakhstan 2023Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv