Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

Tallinna Sadama tegevustulemuste ülevaade

AS-i Tallinna Sadam käive ulatus möödunud aastal esialgsetel andmetel 93,8 miljoni euroni, sadamaid läbis 22,4 miljonit tonni kaupa ja reisijate arv oli rekordilised 9,79 miljonit.

Reedel toimunud Tallinna Sadama nõukogu koosolekul andis ettevõtte juhatus ülevaate möödunud majandusaasta tegevustulemustest. AS-i Tallinna Sadam juhatuse liikme Marko Raidi sõnul suutis ettevõte üldise kaubavoo languse ja organisatsiooni sisemiste muutuste valguses näidata siiski korralikke majandustulemusi.
 
“Aasta oli raske, kuid kokkuvõttes andsime käibes vähem järele kui kaubamahtudes ning teenisime sellegipoolest korraliku kasumi,” märkis Raid.  “Tulemustele avaldasid tugevat mõju vedellasti mahtude vähenemine ja asjaolu, et jäämurdjale Botnica ei õnnestunud suvekuudel tööd leida. Samas läbis mullu meie sadamaid taas rekordiline arv reisijaid.”
 
Ettevõtte tegevustulud olid aasta varasemaga võrreldes 17 miljonit eurot ehk 15 protsenti väiksemad. “ Lõplik kasuminumber on veel lahtine. Tallinna Sadama nõukogul on  ootus, et  majandusaasta aruanne tuleks märkusteta, mistõttu on oodata osade  varade väärtuse allahindlust,“ lisas Raid.
 
2015. aasta kokkuvõttes läbis Tallinna Sadama sadamaid 22,44 miljonit tonni kaupa, mis on võrreldes 2014. aastaga 20,8 protsenti väiksem tulemus.
 
“Reisijate arv seevastu kasvas mullu üle kahe protsendi 9,79 miljoni inimeseni,” märkis Raid
 
Seoses AS-i Tallinna Sadam uue juhatuse liikme Valdo Kalmu tööle asumisega käesoleva aasta 1. märtsist lõppeb senise juhatuse liikme Carri Ginteri teenistusleping 26. veebruaril ning ta naaseb tööle advokaadibüroosse Sorainen. Nõukogu pikendas teise juhatuse liikme Marko Raidi teenistuslepingut  31. maini, hiljemalt mis ajaks esitavad juhatuse liikmed Kalm ja Raid nõukogule oma nägemuse ettevõtte edasise juhtimisstruktuuri ning juhatuse liikmete arvu ja fookusvaldkondade kohta.  
 
Kõrvuti majandustulemuste tutvustamisega andisid ettevõtte esindajad  nõukogule ülevaate ka Vanasadama kinnisvaraarenduste hetkeseisust. 
25.01.2016

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonLiikmed
Eesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransKazakhstan 2023Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv