Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

Tallinna Sadama grupi müügitulu moodustas I kvartalis 28,5 miljonit ja kasum 11,0 miljonit eurot

Tallinna Sadama ja tema tütarettevõtete  2019. aasta I  kvartali müügitulu  moodustas 28,5 miljonit  eurot vähenedes võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 3%.  Kontserni korrigeeritud EBITDA (kasum enne intresse, makse, kulumit ja allahindlusi)  oli I kvartalis 16,9 miljonit  eurot, mis langes aasta varasemaga võrreldes 4,2%.  I kvartali puhaskasum  vähenes esimeste kvartalite võrdluses 0,8 miljoni euro võrra 11,0 miljoni euroni. 

Tallinna Sadama juhatuse esimehe Valdo Kalmu sõnul  mõjutas ettevõtte tulemusi kõige enam liinireisilaevade reiside vähenemine korraliste hooldustööde tõttu. „Vastavalt rahvusvahelistele merendusregulatsioonidele peavad kõik reisilaevad läbima korrapäraseid hooldusi ja käima dokis. Hoolduste tõttu olid aasta esimestel kuudel liinilt eemal nii Tallinki, Viking Line’i kui Eckerö Line’i laevad ja seetõttu vähenesid meie tulud  nii laevatasudest kui ka reisijatasudest,“ selgitas Kalm.
 
Kontserni  kolme kuu müügitulu vähenemist mõjutas ka vedellasti mahu vähenemine. „Läbi Tallinna Sadama sadamate teenindatud vedellasti maht vähenes eelkõige aasta alguses, mille tulemusel vähenesid nii laevatasud kui ka kaubatasu. Kvartali lõpus on vedellasti mahud stabiliseerunud ning seda trendi näeme jätkuvat,“ märkis Valdo Kalm.
Laevandussektorites kasvasid tulud vähesel määral tulenevalt peamiselt lepinguliste tasude indekseerimise mõjust.  
 
2019. aasta 3 kuuga investeeris Tallinna Sadam 3,9 miljonit eurot, mis on suurem kui eelmise aasta samal perioodil investeeritud  1,9 miljonit eurot. Investeeringud olid peamiselt seotud Vanasadama reisiterminali D rekonstrueerimistöödega.
 
Hoolimata mõningasest tulude ja kasumi langusest aasta alguses, saavutab ettevõte juhatuse hinnangul 2019. aastaks seatud kasumieesmärgi ja kõrvalekaldeid kehtiva dividendipoliitika järgimises ei teki.
 
AS Tallinna Sadam kontserni kuuluvad lisaks emaettevõttele veel tütarettevõtted TS Shipping OÜ ja TS Laevad OÜ ning sidusettevõte  AS Green Marine.
 
(Allikas: https://www.ts.ee/uudised?art=1114)
20.05.2019

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonLiikmed
Eesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransKazakhstan 2023Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv