Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

Tallinna Sadam võitis maineka Seatrade Cruise Awards keskkonnaalgatuse auhinna

Tallinna Vanasadama mikro-tunneli ehitus võitis eile õhtul Tenerifel toimunud Seatrade Cruise Awards auhinnatseremoonial esikoha keskkonnaalgatuse kategoorias. Ehitatav mikro-tunnel võimaldab Tallinna Vanasadamas peatuvatel laevadel reovett ära anda piiramatus koguses.

Mainekal Seatrade Cruise Awards auhinnatseremoonial võttis tunnustuse vastu Tallinna Sadama turundus-ja kommunikatsiooniosakonna juhataja Sirle Arro. „Võit tuli meile positiivse üllatusena, kuna peale meie olid finaalis veel kaks väga olulist keskkonnaalgatuse projekti. Lisaks meie mikro-tunnelile oli finaali valitud ABB lineaarvoolu azipod, mis võimaldab kruiisilaevadel kütust kokku hoida 10% ulatuses ning kruiisifirma Carnival Corporationi võetud initsiatiiv viia kruiisilaevad üle LNG-kütuste põhiseks.“

„Oli suur rõõm ja au Seatrade Cruise Awards auhinnatseremoonial keskkonnaalgatuse auhind vastu võtta. Usume, et meie võit aitab tähelepanu juhtida Läänemere merekeskkonnale ning loodame ka, et meiemikro-tunneli ehitus mõjub teistele sadamatele inspireerivalt,“ lisas Arro.

2016. aasta mais käivitusid Vanasadamas ehitustööd mikro-tunneli rajamiseks, mille peamine eesmärk on suurendada reovee vastuvõtu võimekust 100 m3-lt 1000 m3-ni tunnis kaldal asuvate torustike kaudu, misjärel reovett käideldakse efektiivselt linna puhastusjaamades. Mikro-tunnel valmib käesoleva aasta lõpuks.

Reoveetorustiku väljaehitamist Tallinna Vanasadamas kaasfinantseerib Euroopa Liit TEN-T ja CEF programmidest Tallinn-Helsingi mereühenduste arendamise projektide TWIN-PORT ja TWIN-PORT 2 kaudu. Investeeringu kogumaksumus on 2,45 miljonit EUR-i, millest saadav toetus on 690 000 eurot.

Seatrade Cruise Awards on rahvusvaheline konkurss, millel kandideerivad nii sadamad ja sadamakompleksid kui ka erinevad merenduse ja mereturismi valdkonna ettevõtted ja operaatorid. Lisaks keskkonnaalgatuse tiitlile on konkursil veel neli kategooriat – aasta sadam, aasta sihtkoht, aasta tarnija ning uuendusliku ekskursioonikorraldaja auhind.

Sel aastal võitis aasta sadama auhinna ABP Southampton, aasta sihtkohaks valiti Singapur, aasta tarnijaks B&A Europe ja uuendusliku ekskursioonikorraldaja auhinna pälvis Hidden City Tours/Intercruises Barcelonas korraldatud jalgsimatkade eest, kus olid giidideks kodutud.

Seatrade Cruise Awards auhindadele esitati tänavu kokku üle saja taotluse, neist 15 keskkonnaalgatuse kategoorias.

Keskkonnaalgatuse auhind ja teiste kategooriate võitjad kuulutati välja Tenerifel, 22. septembril toimunud konverentsil Seatrade Cruise Med.

(Allikas: http://www.ts.ee/uudised?art=773)

26.09.2016

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonLiikmed
Eesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransKazakhstan 2023Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv