Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

Tallinna Sadam on valmis tagama parvlaevaühenduse saarte ja mandri vahel

Tulenevalt majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi otsusest kuulutada Rohuküla-Heltermaa ja Kuivastu-Virtsu parvlaevaliinide avaliku liiniveo opereerimise riigihanke võitjaks Tallinna Sadam on ettevõte valmis pakkuma mandri ja saarte vahel mugavat ja tänapäevastele standarditele vastavat teenust alates 2016. aasta sügisest. 

“Tallinna Sadam on valmis opereerima saarte ja mandri vahelist parvlaevaliiklust 1. oktoobrist 2016 nelja uue parvlaevaga,” lausus Tallinna Sadama nõukogu esimees Remo Holsmer. "Meie eesmärk on viia parvlaevaühenduse kvaliteet uuele tasemele."  
 
Holsmeri sõnul kinnitab ministeeriumi otsus Tallinna Sadama põhjalikku eeltööd parvlaevakonkursil. “Lähenesime parvlaevaliikluse korraldamisele ärilise projektina ning otsisime lahendust, kus oleks täidetud nii Tallinna Sadama majanduslikud eesmärgid kui ka riigi poolne ootus pakkuda konkurentsi senisele operaatorile,” märkis ta.
 
Tallinna Sadama juhatuse esimehe Ain Kaljuranna sõnul vastab majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga sõlmitav leping ettevõtte majanduslikele eesmärkidele ning tagatud on Tallinna Sadamale tavapärane investeeringu tootlus.
 
“Tallinna Sadama jaoks on tegu lisanduva, uue ärisuunaga,” lausus Ain Kaljurand. “Kogu ettevõte panustab parvlaevaliikluse edukasse korraldamisse ja selleks vajalike ettevalmistuste tegemisesse.”
 
Parvlaevaliikluse opereerimiseks vajaliku nelja laeva ehitus- ja ostulepingud sõlmitakse käesoleva ja järgneva nädala jooksul. Lepingud on kavas sõlmida kahe laevatehasega, mõlemas neist ehitatakse kaks parvlaeva.
 
Vastavalt parvlaevaliinide avaliku liiniveo opereerimise riigihankele mahutab iga laev vähemalt 150 sõiduautot või kümme autorongi. Päästevahenditega varustatud sõitjakohti on reisiparvlaeval vähemalt 600 sõitjale.
 
Pildid / TS_14.10.2014
14.10.2014

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonLiikmed
Eesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransKazakhstan 2023Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv