Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

Tallinna Sadam ja TalTech Eesti Mereakadeemia alustavad tihedat koostööd

AS Tallinna Sadam ja 100 aasta juubelit tähistavTalTech Eesti Mereakadeemia sõlmisid teisipäeval, 29. oktoobril koostöölepingu. Koostöö valdkonnad on seotud teadus- ja arendustegevuse, teaduse ja ettevõtlikkuse populariseerimise, merehariduse õppetöö ning teavitustööga.

„Soovime Eesti Mereakadeemias teha teadustööd, mis on kantud ettevõtjate huvidest ning aitab kaasa Tallinna Sadama arendusplaanidele mitte ainult pika-, vaid ka lühiajalises perspektiivis,“ selgitasTalTech Eesti Mereakadeemia direktor Roomet Leiger.
 
Lepinguga sõlmitud koostöö võimaldab pakkudaTalTech Eesti Mereakadeemia tudengitele paremaid õppe- ja praktikavõimalusi Tallinna Sadamas. Samuti võimaldab koostöö Mereakadeemiaga Tallinna Sadamal paremini rakendada enda arendustegevustes kohalike teadlaste potentsiaali ning värvata võimekamaid ja spetsiifilise väljaõppega töötajaid.Teadus- ja arendustegevuse valdkonnas planeeritakse läbi viia erialaseid konsultatsioone ja koostada eksperthinnanguid Tallinna Sadamas rakendatud innovaatiliste protsesside kohta. Samuti kogutakse ja süstematiseeritakse teadusalast informatsiooni. 
 
Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm märkis, et edukad ettevõtted peavad süsteemselt ja varakult tegelema eduks vajaliku järelkasvu arendamisega. „Nii Tallinna Sadamale kui meie valdkonna ettevõtetele laiemalt on oluline, et tänasel ja homselt tööjõuturul oleks igal ajahetkel piisavate akadeemiliste ja praktiliste teadmisetega talente nii potentsiaalsete töötajate näol kui ka ekspertidena võimalike innovatsiooni- ja arendustegevuste läbiviimiseks.“
 
Potentsiaalsed koostöövaldkonnad saavad lisaks nimetatutele olema näiteksküberturvalisus, targa sadama lahendused, multimodaalsete logistikasõlmede optimeerimine, intermodaalsete vedude ja kasvava konteineriseerumise lahendused, RO-RO laevaliiklusest tulenevad väljakutsed, Tallinna Sadama sadamate keskkonnaalased teemad ning laevade disain.
 
Koostöölepingu allkirjastasid TalTech Eesti Mereakadeemia direktor Roomet Leiger ning AS Tallinna Sadam juhatuse liikmed Valdo Kalm ja Marko Raid.
 
(Allikas: https://www.ts.ee/uudised?art=1157)
30.10.2019

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonLiikmed
Eesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransKazakhstan 2023Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv