Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

Tallinna Sadam ja Sunly teevad koostööd meretuuleenergias

Tallinna Sadam ja Sunly sõlmisid vastastikuse mõistmise memorandumi eesmärgiga hoogustada Balti riikides meretuuleenergia arengut ning luua Sunly meretuuleparkide arendamise, paigaldamise, opereerimise ja hooldamise käigus maksimaalselt palju kohalikke teadmisi ja ärivõimalusi.

Sunly arendab meretuuleparke Lääne-Saaremaa ja Põhja-Hiiumaa vetes ning plaanib seda teha ka Lätis ja Leedus.

Tallinna Sadama nõukogu otsustas investeerida kuni 53 miljonit eurot Paldiski Lõunasadamasse uue 310-meetrise kai rajamiseks koos 10 ha suuruse tagala alaga. Kai ja tagala ala planeeritud valmimisaeg on suvel 2025.

„Meretuuleparkide paigaldamisel ja hooldamisel on sadamatel oluline roll. On väga hea, et meil tekib võimalus toota Paldiskis tuulikute betoonist gravitatsiooni vundamente ja kasutada sadamat paigaldustöödeks,“ ütles Sunly arendus- ja tootmisjuht ning juhatuse liige Erkki Kallas.

Kallas lisas, et Sunly kaalub meretuulikute hooldusbaasiks ka Saaremaa sadamat ja uuringute läbiviimiseks MPSV Botnica laeva – mõlemad kuuluvad Tallinna Sadamale.

Tallinna Sadama juhatuse esimees  Valdo Kalm on varem öelnud, et tulenevalt Paldiski Lõunasadama soodsast asukohast loob uue kai rajamine Tallinna Sadamale eeldused saada oluliseks partneriks Läänemere meretuuleparkide ehitamisel ja hilisemal hooldusel. „Uus kai tagab  võimekuse võtta sadamas vastu suure süvisega eriotstarbelisi laevu meretuuleparkide ehitamisel ja tuulikute komponentide transpordil,“ kommenteeris Kalm.

Suur tagalaala võimaldab erinevaid ettevalmistustöid generaatorite ja tuulikulabade valmistamiseks ning ladustamiseks enne laevale lastimiseks. Lisaks on uut kaid võimalik kasutada vajadusel ka ro-ro laevade teenindamiseks.

(Allikas: https://www.ts.ee/tallinna-sadam-ja-sunly-teevad-koostood-meretuuleenergias/)

08.07.2022

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonLiikmed
Eesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransKazakhstan 2023Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv