Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

Tallinna Sadam hakkab opereerima LNG kaid Pakrineeme sadamas

AS Tallinna Sadam (edaspidi: Tallinna Sadam) sõlmis lepingu ASiga Eesti Varude Keskus (edaspidi: EVK) sadamateenuste osutamiseks Pakrineeme sadamas. Tallinna Sadam tagab valmisoleku laevade vastuvõtmiseks LNG kail ning vastutab Pakrineeme sadama infrastruktuuri halduse ja hoolduse, laevaliikluse juhtimise ning vajadusel reostustõrje tööjõu eest. Pakrineeme sadama infrastruktuur ja vastutus selle nõuetele vastavuse eest kuulub EVKle, Tallinna Sadam täiendavaid varasid ei omanda ja vastutab ainult sadama opereerimise eest.

„Selle projektiga saab Tallinna Sadam anda oma panuse täna nii olulise Eesti energiajulgeoleku tagamiseks.  Loodame, et LNG kai võetakse aktiivsesse kasutusse ja tulevikus saame seal laevu teenindada,“ ütles Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm. „Pakrineeme sadamat hakkame opereerima kaasaegselt kaugjuhtimise teel Paldiskist ja Muugalt, igapäevaselt ei ole kohapeal ühtki inimest ja me ei plaani sinna ka ühtki hoonet ega rajatist. Tallinna Sadamale täiendavaid kulusid projektiga ei kaasne, sadamateenuse osutamise tagame olemasoleva ressursiga,“ lisas Kalm.

„Eesti Varude Keskus on lubanud tagada LNG ujuvterminalide vastuvõtuvõimekuse Pakrineeme sadamas ning sadamateenuste leping on nendes ettevalmistustes üheks kandvaks nurgakiviks. Tallinna Sadamal on vajalik kompetents ja tehnika olemas ning Pakrineeme sadamaga seotud kulude optimeerimiseks on EVKle sellise teenuse sisse ostmine majanduslikult kõige mõistlikumaks lahenduseks,“ märkis Eesti Varude Keskuse juhatuse esimees Ando Leppiman.

Lepingu tähtaeg on neli aastat täiendava nelja-aastase pikendamisvõimalusega. Majanduslik mõju Tallinna Sadama müügitulule ja kasumile on ligi 0,3 miljonit eurot aastas (püsitasu), mille eest tagatakse infrastruktuuri haldamine ja hooldus ning alaline valmisolek laevu vastu võtta. Püsitasule lisandub laevakülastuse korral täiendav tasu laevaliikluse juhtimise ja laevade sildumisega seotud teenuste osutamise eest. Laevade sildumisega seotud majanduslikku mõju Tallinna Sadamale ei ole hetkel võimalik hinnata, sest see sõltub, mis hetkest ja kui sageli laevad tulevikus Pakrineeme sadamat külastama hakkavad.

Tallinna Sadamale kuulub üks Läänemere suurimaid kauba- ja reisisadamate komplekse. Lisaks reisijate ja kaubavedude teenindamisele tegutseb ettevõte laevanduse ärivaldkonnas läbi oma tütarettevõtete – OÜ TS Laevad korraldab parvlaevaühendust Eesti mandri ja suursaarte vahel ning OÜ TS Shipping osutab multifunktsionaalse jäämurdjaga Botnica avamere- ja jäämurdetöid Eestis ja offshore projektides. Tallinna Sadama gruppi kuulub ka jäätmekäitlusega tegelev sidusettevõte AS Green Marine.

Riigiettevõte AS Eesti Varude Keskus (EVK) haldab Eesti elanikkonnale kriisiolukorraks vajalike elutähtsate kaupade varumist ja hoiustamist ning hoolitseb nende kasutusele võtmise korraldamise eest. 2023. aasta kevadel omandas EVK Pakrineeme sadama kinnistu ja LNG kai, et koostöös gaasivõrgu süsteemioperaatoriga AS Elering tagada Eestile veeldatud maagaasi ujuvterminalide vastuvõtuvõime.

(Allikas: https://www.ts.ee/tallinna-sadam-hakkab-opereerima-lng-kaid-pakrineeme-sadamas/)

09.11.2023

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonLiikmed
Eesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransKazakhstan 2023Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv