Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

Tallinna ja Helsingi sadamad arendavad ühiselt rohelist infrastruktuuri

Tallinna Sadam ja Helsingi sadam jätkavad tihedat koostööd arendades ühiselt Tallinn-Helsingi mereühendust. Sadamad koos AS-iga Tallink Grupp esitasid eelmisel nädalal Euroopa Komisjoni CEF programmile rahastustaotluse sadamate infrastruktuuri investeerimiseks. Projekti eesmärk on sadamate ja mereühenduse efektiivsemaks muutmine ning keskkonnasõbraliku laevaliini arendamine Tallinna ja Helsingi vahel. Taotlust toetavad nii Soome kui Eesti riik. 

Vastavalt Tallinna ja Helsingi TWIN-CITY kontseptsioonile on projekti nimeks TWIN-PORT, sama nime kannab ka esimene Euroopa Liidu poolt kaasrahastatud sadamate koostööprojekt aastatel 2012-2015. Praeguse taotluse puhul on tegemist jätkuprojektiga, mis teenib samu eesmärke. Sadamad investeerivad sadamate infrastruktuuri kokku 100 miljonit eurot, et tõsta efektiivsust ja parendada liikumist tihedal Tallinn-Helsingi liinil, mis teenindab aastas 8,2 miljonit reisijat ja 3,1 miljonit tonni kaupa.
  • „Planeeritavad investeeringud tõstavad sadamate efektiivsust Tallinn-Helsingi liini teenindamisel. Infrastruktuuri arendused mõjuvad kindlasti positiivselt ka mõlema linna arengule,” lisas Tallinna Sadama juhatuse esimees Ain Kaljurand.
  • „Tallinki panus uue keskkonnasõbraliku LNG laeva ehitamisega on projekti seisukohalt olulise tähtsusega. Eesmärk on leida efektiivsust tõstvaid lahendusi muutmaks Tallinn-Helsingi meretee laevaliini poolt täielikult roheliseks,” kirjeldas eesmärke Helsingi sadama tegevjuht Kimmo Mäki.
  • „On väga oluline, et sadamad jätkaksid ühiseid pingutusi Tallinn-Helsingi ühenduse arendamisel. Meil on hea meel, et Tallink saab olla osa sellest ning panustada uusima tehnoloogia, energiaefektiivsuse ja keskkonna innovatsiooni seisukohalt,” ütles ASi Tallink Grupp juhatuse esimees Janek Stalmeister.
Helsingi ja Tallinna sadamad on määratud TEN-T võrgustiku Põhjamere Balti koridori peasadamateks. Lisaks ühendab Helsingi sadam, mis asub ka Skandinaavia-Vahemere koridoris, TWIN-PORT projekti kaudu mõlemat TEN-T koridori.
 
Euroopa Komisjon viib läbi esitatud projektitaotluste hindamise ja teeb rahastusotsused eeldatavasti selle aasta augustis.
10.03.2015

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonLiikmed
Eesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransKazakhstan 2023Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv