Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

St.Peter Line tähistas viiendat tegevusaastat. Tulevikus sihib firma ka Tallinna külastamisest huvitatud Lääne-Euroopa ja Aasia turiste

Oma esimest juubelit ehk viiendat tegevusaastat  tähistaval  Venemaa laevaoperaatoril St Peter Line on ambitsioonikad plaanid meelitada oma laevadele  rohkem Lääne-Euroopast ja Aasiast pärit turiste. Ühtlasi annab see täiendavaid võimalusi ka Eesti turismimajandusele.

“St. Peter Line kruiisidega oleme juba viie aasta vältel pakkunud Venemaa inimestele võimalust külastada Läänemere äärseid pealinnu Helsingit, Stockholmi ja Tallinnat,” lausus St. Peter Line peadirektor Sergei Kotenev. “Teisalt loovad meie kruiisid võimaluse välisturistidel, sh Eesti inimestel, külastada 72 tunni jooksul viisavabalt suurlinna Peterburi.”
 
Venemaa kõrval keskendutakse tulevikus üha enam ka teistele turgudele. Sergei Kotenevi sõnul  näeb St.Peter Line eelkõige võimalusi Saksamaalt ning Austriast pärit turistide arvu suurendamises.   Lisaks Lääne-Euroopale  on laevaoperaator koostöös Peterburi ning Eesti, Rootsi ja Soome turismiametkondadena võtnud  suuna Aasiasse ja sealsele suurimale ehk Hiina turule, toomaks siinsesse regiooni senisest märgatavalt enam Ida-Aasia turiste.
 
Tallinna Sadama juhatuse esimehe Ain Kaljuranna sõnul tuleb sadamal  nii olemasolevaid kui ka perspektiivikaid turiste silmas pidades arendada jätkuvalt ka sadama taristut.  “Sel aastal valmib St. Peter Line laevade teenindamiseks Vanasadamas uus ramp ja galerii ning  Targa Sadama projekti raames luuakse uus lahendus Schengeni viisaruumi väliste reiside  teenindamiseks.”
 
Venemaa suurim reisilaevade operaatorfirma St. Peter Line tähistas viiendat tegutsemisjuubelit tänavu 21.märtsil, esimene laevaliin alustas Peterburi ja Helsingi vahel 2010. aastal. Tallinna ja Peterburi vahelise regulaarse laevaühendusega alustas St. Peter Line 2011. aasta kevadel.
Viie  aasta jooksul on St.Peter Line reisilaevadel olnud turiste rohkem kui 140–st erinevast riigist. Eelmisel aasta külastas St.Peter Line laevadega Tallinna linna  150 201 reisijat.
 
St. Peter Line opereerib kahe laevaga. “Princess Anastasia” sõidab liinil Tallinn – Peterburi – Helsingi – Stockholm – Tallinn ning “Princess Maria” liinil Helsingi – Peterburi - Helsingi. St. Peter Line reisiga Peterburi saabuvatel turistidel on võimalus kuni 72 tunni vältel linna viisavabalt külastada.
30.03.2015

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonLiikmed
Eesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransKazakhstan 2023Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv