Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

Statistikaameti andmetel suurenes kaupade eksport augustis võrreldes 2021. aasta sama kuuga 20% ning import 28%.

Eestist eksporditi kaupu jooksevhindades ligi 1,9 miljardi ja imporditi ligi 2,2 miljardi euro eest. Kaubavahetuse puudujääk oli 288 miljonit eurot ja see suurenes 2021. aasta augustiga võrreldes üle kahe korra ehk 170 miljoni euro võrra.

Statistikaameti juhtivanalüütik Evelin Puura tõi välja, et käesoleva aasta augusti eksport ja import kasvas enim Euroopa Liidu liikmesriikidega peetud kaubavahetuses. Euroopa Liidu väliste riikidega kasvas eksport, kuid import kahanes. Enim vähenes import Venemaalt ja Valgevenest. „Valgevenest ei toodud augustis võrreldes eelmise aastaga enam olulistest kaupadest mineraalseid tooteid (sh õlid, bituumen), puitu ja puittooteid (sh saelauad, vineer) ning metalli ja metalltooteid (sh traat, varbmaterjalid, metalltorud). Venemaalt on oluliselt vähenenud mineraalsete toodete sissevedu (sh õlid, kütused) ning enam ei ole imporditud puitu ja puittooteid,“ ütles Puura.    

Kaupadest eksporditi augustis kõige rohkem mineraalseid kütuseid ja elektrienergiat, elektriseadmeid, puitu ja puittooteid ning põllumajandussaaduseid ja toidukaupu. Võrreldes möödunud aasta augustiga suurenes enim ehk 76 miljoni euro võrra mineraalsete kütuste ja elektrienergia, 62 miljoni euro võrra põllumajandussaaduste ja toidukaupade ning 50 miljoni võrra mehaaniliste masinate väljavedu. Enim vähenes 12 miljoni euro võrra elektriseadmete väljavedu.

Eesti suurim ekspordipartner oli Läti, järgnesid Soome ja Rootsi. Lätti eksporditi enim elektrienergiat ja sõiduautosid, Soome maagaasi, mootori osasid ja metallkonstruktsioone, Rootsi kokkupandud puitehitisi ja kommunikatsiooniseadmeid. Väljavedu kasvas kõige rohkem Lätti, Indiasse ja Soome. „Lätti suurenes enim elektrienergia, vanametalli ja sõiduautode, Indiasse töödeldud kütteõli ning Soome maagaasi ja rapsi eksport,“ lisas Puura.

Rohkem infot ja allikas: https://www.stat.ee/et/uudised/augustis-vahenes-oluliselt-import-venemaalt-ja-valgevenest

25.10.2022

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonLiikmed
Eesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransKazakhstan 2023Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv