Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

Soomes töötavad eestlased saavad eriolukorras reisida Tallinn-Helsingi liinil

Eriolukorra juht Jüri Ratas andis  18.märtsil korralduse, millega võimaldatakse pendelrännet töö tegemise eesmärgil nendele inimestele, kes elavad alaliselt Eestis, kuid käivad tööl Soomes.  Samaaegselt kinnitas ka Soome riik, et lubab omalt poolt töötajate pendelrännet.

Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm kiitis kahe naaberriigi peaministrite otsuseid, mis aitavad säilitada inimestele töökohad ja tagada kaubavahetuse. „Praeguses keerulises ja ootamatus olukorras on väga oluline, et jätkuks laevaliiklus Tallinn–Helsingi liinil. Meie inimesed vajavad töökohti, ettevõtted peavad saama niipalju kui võimalik oma tegevust jätkata ning tarneahelad peavad toimima. Ainult niimoodi saame tagada, et suurema kriisi möödudes saaks majandus jällegi tõusma hakata. Loodame, et Soomes töötavad inimesed on tutvunud kehtestatud reeglitega, hoidnud oma tervist  ja on valmis jätkama oma tööreise,“ lisas Valdo Kalm.

Peaministri uue korraldusega saavad rahvastikuregistri andmetel Eestis elavad, kuid Soomes töötavad inimesed saabuda Eestisse ilma 14-päevase karantiininõudeta, kui neil ei esine haigussümptomeid.  Korraldusse lisati piirang, et Eesti ja Soome vahet saab käia ilma karantiininõudeta üks kord seitsme päeva jooksul ehk Eestisse tagasi pöördumine ei saa toimuda sagedamini kui kord nädalas.

Töökoha all mõeldakse töötamist nii töölepingu kui ka käsunduslepinguga, samuti riigiametnikuna Eesti seaduse mõistes ja selle ekvivalendina Soome seaduse mõistes.

Soome saavad siseneda ka need töötajad, kes ei ole oma elamisõigust Soomes registreerinud, aga kellel on ette näidata tööleping Soomes – neid käsitletakse piiriüleste töötajatena Euroopa Liidu õiguse mõistes. Piiriülestele töötajatele Soome karantiini nõuet ei rakenda. Soome peaministri korraldusega on lubatud ka transiit läbi Soome.

Praegusel hetkel jätkavad laevaliiklust muudetud sõiduplaanidega Eesti ja Soome vahel Tallinki laevad Megastar ja Sea Wind, Viking Line laev Viking XPRS ja Eckerö Line laev Finlandia.

Valitsus kuulutas seoses koroonaviiruse pandeemilise levikuga maailmas ja viiruse Eesti-sisese leviku laienemisega riigis välja eriolukorra. Eriolukord kehtib 1. maini 2020, kui valitsus ei otsusta teisiti.

Lisainfot leiab  Eesti Vabariigi valitsuse kodulehelt  ja Soome piirivalve kodulehelt.

(Allikas: https://www.ts.ee/soomes-tootavad-eestlased-saavad-eriolukorras-reisida-tallinn-helsingi-liinil/)

19.03.2020

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonLiikmed
Eesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransKazakhstan 2023Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv