Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

Seatrade Cruise Awards nimetas Vanasadama mikro-tunneli ehituse keskkonnaalgatuse auhinna nominendiks

Tallinna Vanasadama mikro-tunneli ehitus nomineeriti konkursi Seatrade Cruise Awards keskkonnaalgatuse kategooria finalistiks. Ehitatav mikro-tunnel võimaldab Tallinna Vanasadamas peatuvatel laevadel reovett ära anda piiramatus koguses.

Tallinna Sadama Kvaliteedi- ja keskkonnajuhtimise osakonna juhataja Ellen Kaasiku sõnul on sadamal hea meel olla valitud Seatrade Cruise Awards konkursi üheks finalistiks. „Meil on au olla nimetatud üheks finalistiks Cruise Awards keskkonnaalgatuse kategoorias. Usume, et meie nominatsioon aitab tähelepanu juhtida Läänemere merekeskkonnale, mis on käesoleva aasta aprillis IMO poolt kuulutatud esimese regioonina terves maailmas reovee osas eripiirkonnaks, mille kohaselt keelustatakse hiljemalt 2021. aastaks MARPOL Lisa IV alusel reisi- ja kruiisilaevadelt Läänemeres reovee merrelaskmine. Loodame ka, et meie mikro-tunneli ehitus mõjub teistele sadamatele inspireerivalt,“ ütles Kaasik.
 
2016. aasta mais käivitusid Vanasadamas ehitustööd mikro-tunneli rajamiseks, mille peamine eesmärk on suurendada reovee vastuvõtu võimekust 100 m3-lt 1000 m3-ni tunnis kaldal asuvate torustike kaudu, misjärel reovett käideldakse efektiivselt linna puhastusjaamades. Mikro-tunnel valmib käesoleva aasta lõpuks. Reoveetorustiku väljaehitamist Tallinna Vanasadamas kaasfinantseerib Euroopa Liit TEN-T ja CEF programmidest Tallinn-Helsingi mereühenduste arendamise projektide TWIN-PORT ja TWIN-PORT 2 kaudu. Investeeringu kogumaksumus on 2,45 miljonit EUR-i, millest saadav toetus on 690 000 eurot.
 
Teised kaks finalisti konkursi Seatrade Cruise Awards keskkonnaalgatuse kategoorias on ABB ja Carnival Corporation & plc.
 
Seatrade Cruise Awards on rahvusvaheline konkurss, millel kandideerivad nii sadamad ja sadamakompleksid kui ka erinevad merenduse ja mereturismi valdkonna ettevõtted ja operaatorid. Lisaks keskkonnaalgatuse tiitlile on konkursil veel neli kategooriat – aasta sadam, aasta sihtkoht, aasta tarnija ning uuendusliku ekskursioonikorraldaja auhind.
 
Keskkonnaalgatuse auhind ja teiste kategooriate võitjad kuulutatakse välja Tenerifel, 22. septembril toimuval konverentsil Seatrade Cruise Med Party.
02.09.2016

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonPõhikiriLiikmed
Interaktiivne tutvustusEesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Uuringu "Eesti logistikasektori majandusmõjude ja rahvusvahelise konkurentsivõime ülevaade" esitlusTransRussia 2016Arhiiv