Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

Raul Toomsalu Operaili vesinikuveduri ehitamise plaanidest

Operaili juhatuse esimees Raul Toomsalu osales Arenguseire Keskuse ja Riigikogu suurel vesinikupäeval „Kas Eesti on vesinikurongist maha jäämas?” ettekandega „Vesinikuvedur. Kaubavedaja vaade“.

Operaili juht kõneles sellest, mida näeb tulevikukütustes raudteekaubavedaja, milline võiks olla vesinikuveduri roll kaubavedude teenindamisel ning ettevõtte plaanidest vesinikuveduri ehitamisel. „Vesinikuvedur Eestis ei ole võimatu! Küsimus on selles, kui palju vesinikku vedurisse mahub. Vesinikuvedur sobib väga hästi manöövertöödeks, samuti ka vedudeks, mis on kuni 200 km. Elektri- ja diiselvedurid sobivad raskete rongide teenindamiseks pikemal marsruudil,“ ütles Toomsalu.

Ta tõi esile Operaili väärtuslikku kogemust vedurite ehitamises. „Meie Tapa depoos valmivad 80 aasta järel taaskord Eestis ehitatud uued vedurid. Meil kogemused ja teadmised ning nendele tuginedes oleme mõelnud ka tuleviku peale. Meil on olemas arusaamine, kuidas selle sama veduri alusel, mida me täna Tapal ehitame, ehitada valmis ka vesinikuvedur,“ kinnitas ta. Toomsalu möönis, et muidugi on veel palju vastamata küsimusi, kuid töö nende vastuste saamise suunas käib. 

Toomsalu lõpetas oma ettekande sõnades, et Operail väga hea meelega valmis meie kohalike teadlaste ja teiste partneritega koostööd tegema.

Raul Toomsalu ettekannet on võimalik järgi vaadata siit.

(Allikas: https://operail.com/et/uudised/raul-toomsalu-operaili-vesinikuveduri-ehitamise-plaanidest/)

30.10.2020

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonLiikmed
Eesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransKazakhstan 2023Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv