Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

Raudteevedude populaarsus aina kasvab

Operail on viimastel aastatel multimodaalse kaubaveoga suutnud raudteeveoga asendada pea 30 000 veoautosõitu meie riigi peamaanteedel ning nõudlus ohutuma ja keskkonnasõbralikuma transpordiviisi järgi aina kasvab.

„Kui vaadata, millised ühiskondlikud ja ülemaailmsed suunad meid kõige enam mõjutavad, siis märksõnana kerkib esile keskkonnahoid. Kui siia juurde võtta Euroopa ning Eesti riigi kliimaeesmärgid, on selge, et nende saavutamiseks tuleb midagi muuta. Näeme, et kliendid hindavad teenust, mis sama kvaliteedi juures suudab luua lisandväärtust meid ümbritsevat loodust hoides,“ selgitas Operaili juhatuse esimees Raul Toomsalu.

Kui 2019. aastal kutsus Operail maanteeliiklusest ära üle 8 000 kaubaauto sõidu, siis 2020. aastal juba pea 13 000. Ühtekokku on alates 2018. aasta augustikuust ettevõte suutnud tuua rööbastele 26 600 kaubaauto jagu kaupu. 2021. aasta eesmärk on see number viia üle 40 000.

„Kui võtta arvesse, et ühe 40-jalase konteineri vedamisel on kaubaauto kogupikkus 16,5-meetrit, siis lihtne arvutus näitab, et oleme suutnud liiklusest ära tuua ligi 440-kilomeetrise ehk Tallinnast Šiauliaini ulatuva kaubaautode rivi,“ ütles Toomsalu. Võrdluseks, Operaili kõige pikem multimodaalne konteinerrong Tartust Muugale on olnud veidi alla kilomeetrine, rongis oli üle 70 konteineri.

Lisaks hooajalistele kaupadele, nagu killustik ja vili, liiguvad konteinerites Lõuna- ja Kagu-Eesti tootmisettevõtetest Põhja-Eesti sadamatesse saematerjal, puitpellet, turvas jne. „Arendame ja areneme pidevalt ning tulevik toob kahesuuna veo, mis suurendaks veelgi efektiivsust,“ rääkis Toomsalu.

Kui maailmas leviv konteinerite ja platvormvagunite puuduse epideemia leeveneks, saaks Operail Toomsalu hinnangul oma mahte oluliselt suurendada. „Praktiliselt iga päev tuleb meile päringuid küll uute kaubagruppide või marsruutide kohta. See näitab, et nõudlus on suur ning kauba vedu raudteel saab järjest populaarsemaks.“

Lähitulevikus peaks raudteele jõudma veelgi rohkem kaupu, mis muidu liiguksid mööda maanteed. Liiklusohutuse ekspert Villu Vane sõnul on see tendents liikluskultuuri kontekstis väga tervitatav ning soositud nähtus. „Kaupade toomine maanteelt raudteele aitab suurendada ka meie liiklusohutust. Mida vähem on teedel masinaid, seda rahulikum on liiklus. Seda eriti olukorras, kus teedele jõuab vähem konteinereid vedavaid kaubaautosid, millest maanteedel soovivad paljud tihtilugu ohtlikke möödasõite sooritada,“ kommenteeris Vane.

(Allikas: https://operail.com/et/uudised/raudteevedude-populaarsus-aina-kasvab/)

07.05.2021

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonLiikmed
Eesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransKazakhstan 2023Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv