Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

Politsei võtab koostöös Eesti Raudteega ohutu raudteeületuse kõrgendatud tähelepanu alla

Politsei, Eesti Raudtee, Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet ja turvafirma USS Security võtavad homme 9. oktoobril luubi alla raudteeülesõidud ja ülekäigukohad Põhja, Lõuna ja Ida prefektuuride haldusalas, et tuletada liiklejatele meelde ohutusreegleid ülesõitudel.

Ühisaktsiooni ajal on politsei, Eesti Raudtee ohutusmeeskond, Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti esindajad ning turvafirma USS suurte jõududega väljas raudteeülekäigu- ja ülesõidukohtades Tallinnas, Keilas, Aegviidus, Kehras, Tartus, Jõgeval, Elvas, Valgas, Põlvas, Rakveres, Tapal, Jõhvis, Narvas, Kiviõlis ja veel mitmetes paikades.

“Viime aktsiooni korraga läbi väga paljudes maakondades, et igale autojuhile ja jalakäijale vastutustundliku liiklemise põhimõtteid meelde tuletada. Viimaste aastate õnnetuste statistika näitab, et kuigi raudteeohutusest räägitakse palju, tuleb aasta-aastalt inimestele aina uuesti südamele panna, et nad iseenda ja teiste tervise osas arvestavad oleks,” ütles Eesti Raudtee turvajuht Marius Kupper.

“Ees on pime ja libe sügis ning seetõttu on õige aeg autojuhtidele meelde tuletada, et raudteeületuskohtadel tuleb olla eriti ettevaatlik, et kõik turvaliselt koju jõuaksid,” lisas Kupper.

Ülesõitudel rahustatakse aktsiooni ajal liiklust, vesteldakse kiirustavate või kärsitute juhtidega, ülekäikudel jagatakse lastele raudteeohutusalaseid värviraamatuid ning selgitatakse ohutu liiklemise põhimõtteid.

Põhja prefektuuri prefekt Kristian Jaani tuletab liiklejatele meelde, et suvised sõiduvõtted tuleb sügise saabumisega ära unustada ning hoida meeles, et vihma, lörtsi ja libedaga on auto pidurdusteekond oluliselt pikem kui kuival asfaldil, samas nähtavus võib olla kehvem, mis nõuab autojuhilt ekstra hoolsust.

“Statistika näitab, et sügisel juhtuvad autojuhtidega õnnetused tihti just seetõttu, et ollakse harjunud suviste oludega ning näiteks raudteeülesõitudel hinnatakse udu, pimeduse või vihma tõttu pidurdusmaad ja läheneva rongi kaugust valesti,” rääkis Jaani. “Jalakäijatele tahan aga kindlasti südamele panna, et raudteed ületades tuleb nutitelefon ära panna ning kõrvaklapid peast võtta, kuna rongid liiguvad kiiresti ja väga vaikselt.”

(Allikas: https://evr.ee/et/uudised/141-politsei-votab-koostoeoes-eesti-raudteega-ohutu-raudteeueletuse-korgendatud-taehelepanu-alla)

05.10.2019

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonLiikmed
Eesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransKazakhstan 2023Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv