Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

Operaili vedurid Soome rööbastel

Operaili esimesed vedurid on Soome saabunud ning Soome transpordi- ja kommunikatsiooniamet Traficom on heaks kiitnud Operaili gruppi kuuluva Operail Finland Oy ohutusjuhtimissüsteemi. Maikuus sai ettevõtte tegevusloa raudteevedude opereerimiseks Soome raudteetaristul. Kaubavedudega tehakse algust sügisel.

Operaili juhatuse liikme Paul Lukka sõnul on ettevõte teinud pikalt tööd, et Soomes alustada kaubavedude teenindamist. „Tegevusloa ja ohutusjuhtimissüsteemi tunnistuse väljastamine on meile sellel teekonnal olulisteks verstapostideks ning annavad kinnitust, et meie teenuse kvaliteet vastab Soome kõrgeimatele standarditele. Tuleme Soome turule laialdaste kogemustega ning pakume kliendi vajadustest lähtuvat teeninduskontseptsiooni,“ ütles Lukka.

„Meie Soome meeskonnaga on liitunud raudteevaldkonna tippspetsialistid ning oleme palganud vedurijuhid. Niipea kui saame kätte vedurite sertifikaadid,  alustame klientide teenindamist,“ kirjeldas Lukka ettevõtte valmisolekut.

Operail asub Soome turul kaubavedusid teostama üheksa Wabteci PowerHaul veduriga. „PowerHaul vedurite puhul on tegemist võimsate kuueteljeliste liiniveduritega, mis tagavad raskete kaubarongide veoks vajaliku efektiivsuse ja töökindluse,“ iseloomustas Lukka Operaili vedureid. Esimesed kaks PowerHaul vedurit, mis vastavad Euroopa raudtee nõuetele ja standarditele (TSI), on Soome juba saabunud. „Soomes läbivad vedurid lühikese testimis- ja sertifitseerimisperioodi, pärast mida saavad nad alustada kaubavedude teenindamist. Loodame kaubavedudega algust teha sügisel,“ sõnas Lukka.

Operail on Eesti riigile kuuluv raudtee-ettevõte, mille põhilisteks ärisuundadeks on kaubavedu, vedurite ja vagunite remont ja ehitus ning veeremi rent. Ettevõte annab tööd pea 650 inimesele. Operail gruppi kuuluvad lisaks emaettevõttele (AS Operail) ka vagunirendi ettevõtted AS Operail Leasing ja Operail Leasing Finland Oy ning Soome raudteeveo ettevõte Operail Finland Oy.

(Allikas: https://operail.com/et/uudised/operaili-vedurid-soome-roobastel/)

01.07.2020

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonLiikmed
Eesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransKazakhstan 2023Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv