Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

Operail kasvatas kasumit miljoni võrra

Rahvusvaheline transpordi- ja logistikaettevõte Operail näitas 2021. aasta esimesel poolaastal võimsat kasvu ning kergitas puhaskasumit miljoni võrra. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga paranesid ka teised olulised majandusnäitajad.

Kontserni käive kasvas aastatagusega võrreldes pea viiendiku võrra, ulatudes enam kui 37 miljoni euroni, kaubaveotulud suurenesid koguni 35% ehk ulatusid pea 24 miljoni euroni. Ettevõtte kuue kuu EBITDA näitas enam kui 40-protsendilist kasvu ning oli 9,2 miljonit eurot. Esimese poolaasta puhaskasumiks kujunes 2,7 miljonit eurot ehk pea miljon eurot rohkem kui möödunud aasta samal perioodil.

Ettevõtte edukate numbrite taga näeb juhatuse esimees Raul Toomsalu protsesside tõhususe kasvu ning meeskonna panust muutuvate olukordadega kohanemisel. „Oleme palju panustanud oma äriprotsesside kaardistamisse ning nende efektiivsemaks muutmisesse. Täna näeme, et see on toonud soovitud tulemuse,“ sõnas Toomsalu. „Oleme suurendanud raudteeveo efektiivsust, usaldusväärsust, täpsust ning ohutust. Seda näevad ja tajuvad ka meie kliendid, kelle toel on raudteevedude mahud esimesel poolaastal suurt kasvu näidanud,“ lisas Toomsalu.

Ettevõtte juhi sõnu kinnitab ka statistika – 2021. aasta esimese kuue kuu jooksul vedas Operail 7,1 miljonit tonni kaupa, mida on 29% enam kui möödunud aasta samal perioodil.

Kui aasta esimeses kvartalis oli Operaili vagunirendiäri tulud eelmise perioodiga võrreldes kümnendiku võrra madalamad, siis teises kvartalis oli tulemus vaid 5% võrra madalam ning renditulud ulatusid 7 miljoni euroni. „See näitab, et hinnasurve on langustrendis ning tulubaasi taastumine liigub planeeritud kursil,“ selgitas Toomsalu.

2021. aasta teise kvartali lõpu seisuga kuulub AS Operaili konsolideerimisgruppi lisaks emaettevõttele ka Operail Holding OÜ, Operail Repairs OÜ ja AS Operail Leasing ning tütarettevõtted Soomes – Operail Finland Oy ning Operail Leasing Finland Oy. Operail Repairs OÜ põhitegevusalaks on veeremi hooldus ja vedurite ehitamine, AS Operail Leasing ja Operail Leasing Finland Oy põhitegevusalaks on vagunite rent ning Operail Finland Oy põhitegevusalaks on raudteevedude teenindamine Soomes.

(Allikas: https://operail.com/et/uudised/operail-kasvatas-kasumit-miljoni-vorra/)

14.09.2021

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonLiikmed
Eesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransKazakhstan 2023Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv