Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

Operail ja Oiltanking – uus partnerlus Soome raudteel

Rahvusvahelise transpordi- ja logistikaettevõtte Operail tütarettevõte Operail Finland Oy alustas koostööd ühe maailma suurima sõltumatu naftatoodete, kemikaalide ja gaasiterminalide operaatoriga Oiltanking ning asus vedama vedelkütuseid Soome raudteel liinil Vainikkala-Kotka.

Operail Finland Oy nõukogu esimees ja Operail grupi juhatuse liige Paul Lukka nimetas seda järjekordseks oluliseks verstapostiks grupi seni lühikese Soomes tegutsetud aja jooksul. „Oleme teinud Soomes suuri edusamme ja viime oma strateegiat plaanipäraselt ellu. Oleme tänulikud ettevõttele Oiltanking Finland nende usalduse eest ja teeme kõik endast oleneva, et nende ootuseid täita,“ ütles Lukka, lisades, et uue koostöö hinnanguline aastane kaubaveo maht ületab ühte miljonit tonni.

„Oleme teinud ajalugu,“ kommenteeris Mussalo terminali juht Merja Porkka. „Ettevõtete Operail ja Oiltanking vahelise koostöö sillutamiseks nähti palju vaeva, sealhulgas integreeriti meie andmeside ja korraldati terve päeva pikkuseid ohutuskoolitusi. Nüüd on tunne, et oleks nagu endale uued töötajad värvanud,“ lisas ta naeratades.

Operail Finland alustas tegevust eelmise aasta novembris ja on nüüdseks oma töötajate arvu enam kui kahekordistanud. „Oma tegevust laiendades peame veenduma, et meil on olemas vajalik tööjõud. Oleme suutnud kõik vabad ametikohad kiiresti täita,” ütles Operail Finland Oy tegevjuht Ilkka Seppänen. Ta lisas, et ettevõte pakub rohkem kliendile suunatud paindlikku teenust, võimaldades partneril tõsta oma tootlikkust. See on uus nähtus turul. „Soovime tänada Oiltanking Finland Oy spetsialiste nende usalduse ja koostöö eest meiega uute tegevusmudelite väljatöötamisel,“ lisas Seppänen.

Oiltanking Finland Oy terminalid asuvad Kotkas ja Haminas ning neid peetakse piiri läheduse tõttu väravaks Venemaale. Need terminalid on Venemaa keemiakaupade vedude oluline sõlmpunkt; mitmesuguseid tooteid veetakse sisse raudtee kaudu, neid hoitakse soojendatavates ja isoleeritud paakides ning saadetakse edasi kaubaautodel või laevadel. Terminalides on 170 tühjenduskohta raudteevagunitele ja 13 paakautodele.

Oiltanking GmbH on Hamburgis asuva ettevõtte Marquard & Bahls tütarettevõte, mis tegutseb energiatoodete ja kemikaalide tarnimise, kauplemise ja logistika valdkonnas. Oiltanking on üks maailma suurimaid sõltumatuid naftatoodete, kemikaalide ja gaasiterminalide operaatoreid. Ettevõte omab ja opereerib 64 terminali 24 riigis Ameerikas, Euroopas, Lähis-Idas, Aafrikas ja Aasia-Vaikse ookeani piirkonnas, sealhulgas Hiinas ja Indias. Oiltanking Gmbh terminalide kogumaht on 20,2 miljonit kuupmeetrit.

Operail on rahvusvaheline transpordi- ja logistikaettevõte, mille peamisteks ärisuundadeks on kaubavedu, vedurite ehitus ja remont ning veeremi rent. Ettevõte annab tööd pea 600 inimesele. Operail gruppi kuuluvad lisaks emaettevõttele AS Operail ka vagunirendi ettevõtted AS Operail Leasing ja Operail Leasing Finland Oy ning Soome raudteeveo ettevõte Operail Finland Oy.

(Allikas: https://operail.com/et/uudised/operail-ja-oiltanking-uus-partnerlus-soome-raudteel/)

11.02.2021

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonLiikmed
Eesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransKazakhstan 2023Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv