Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

Muuga-Maardu piirkonda paigaldatakse e-Ninad

Sel nädalal paigaldatakse Muuga-Maardu piirkonda innovaatilised lõhnasensorid ehk eNinad, mille abil saab õhu keemilist koostist pidevalt jälgida ning lõhnahäiringute esinemisel kohe sekkuda.
 
Muuga sadama piirkonna erinevatesse kohtadesse paigaldatakse  kokku 20 lõhnasensorit (eNina) ja 4 tuuleandurit, mis hakkavad nii terminalidele kui ka ametkondadele andma reaalajas tagasisidet lõhnahäiringu esinemise ning selle põhjustanud allikate kohta. Sensorite asukohti saab vajadusel muuta sõltuvalt,  millises piirkonnas enim probleeme tuvastatakse.
 
Analoogne süsteem toimib Hollandis Rotterdami sadamas juba kaheksa aastat ning selle aja jooksul on inimeste kaebused vähenenud 30-ne kordselt. Muuga sadama piirkonna eripäraks  on asjaolu, et ettevõtteid, kelle tegevusega võib kaasneda lõhnahäiringut, on mitu, seetõttu on tihti keeruline tuvastada, mis ja kus haiseb. Uute eNinade kasutamisega tekib vastavalt ettevõtete tegevusaladele võimalike gaasisegude andmebaas, mille abil on edaspidi saasteallika kiire leidmine oluliselt lihtsam.
 
Projekt algatati piirkonna õhukvaliteedi parendamiseks tegutseva töögrupi raames. Tegemist on Tallinna Sadama ja Muuga sadamas tegutsevate terminalide (AS Vopak E.O.S., Vesta Terminal Tallinn OÜ ja Oiltanking Tallinn AS),  Eesti Keskkonnauuringute Keskuse, Keskkonnaministeeriumi, Keskkonnameti, Keskkonnainspektsiooni ühisprojektiga. Investeeringu kogumaksumus on 120  tuhat eurot ja see on 50% ulatuses kaasrahastatud SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse poolt.
 
 
e-Ninade asukohad
31.03.2016

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonLiikmed
Eesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransKazakhstan 2023Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv