Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

Soome investorid taas maad kuulamas

15.detsembril toimub sel aastal juba neljandat korda Logistikaklastri korraldatud seminar Eestisse investeerimisest huvitatud soome ettevõtjatele. Soome Vabariigi Suursaatkonna, EAS-i, Majandus-ja kommunikatsiooniministeeriumi ja Välisministeeriumiga koostöös korraldatud seminaril tutvustati potentsiaalsetele investoritele meie tööstusparkide ja sadamate võimalusi.

Seminar ja õppereis, mille käigus külastati Paldiski ja Muuga sadamaid, Paldiski ja Keila tööstusparke ning Vana-Narva maantee logistikaparki, on Eesti Logistikaklastri järgmine samm välisinvesteeringute kaasamise kavas, mille tulemusena soovitakse luua Eestisse 1000 uut töökohta vähemalt 50 000 eurose lisandväärtuse tasemega töötaja kohta.

Klastri arendusjuhi Illimar Pauli sõnul pakuks soome ettevõtete tootmise osaline siirdamine Eestisse neile arvestatavaid võimalusi konkurentsivõime kasvatamiseks. „Säilitades ja kasvatades klientidele lubatud tarnekindlust ja -kiirust ning paidlikkust, on Eestis tootmise abil võimalik alandada kogukulusid ja kasvatada varade tootlust,“ sõnas Paul.

Seminaril esinesid Eesti investeerimiskliimat ja majandust puudutavate ettekannetega Raul Allikivi Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist, Kristiina Omri Välisministeeriumist, Eva Maran Kaubandus-Tööstuskojast, Valdar Liive EAS-st ning Logistikaklastri ettevõtted ja koostööpartnerid.

15.12.2011

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonPõhikiriLiikmed
Interaktiivne tutvustusEesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv