Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

Riigikogus moodustati logistika ja transiidi toetusgrupp

Riigikogus moodustati logistika ja transiidi toetusgrupp, mille eesmärk on hoida parlamendi liikmeid kursis valdkonna arengutega.

Riigikogu logistika ja transiidi toetusgrupi esimehe Deniss Boroditši sõnul on logistikasektor suure kasvupotentsiaaliga majandusharu, mille osakaal SKTst ulatub 10-15 protsendini ning Eestis on üle 3000 transpordiettevõtte, mis kokku annavad tööd umbes 10 protsendile riigi töötavast elanikkonnast. „Toetusgrupi liikmed leiavad, et Riigikogu ülesanne seadusandjana on tegutseda selle nimel, et Eesti majanduse olulise harule oleks tagatud ka vastav õiguslik keskkond,“ ütles Boroditš.

„Logistikateenused omavad Eesti Panga andmeil Eesti teenuste ekspordis suurimat osakaalu, moodustades 40% kogu Eesti teenuste ekspordimahust. Eesti asub 300 miljoni tarbijaga turu keskel ja meie geograafiline asukoht pole mitte üksnes hea transiidikanal, vaid ka hea jaotuskeskus ning koht, kus anda kaubale lisandväärtus,“ märkis Boroditš.

Boroditši sõnul on Eestis tehtud logistika ja transiidi arendamiseks korralikke investeeringuid – arendatud sadamaid, renoveeritud raudteid, põhimaanteid ja palju muud. „Samas on teada, et Ida-Lääne suunaline transiit on viimasel ajal vähenenud ja selle nimel, et asuda taastama kaubamahtusid, tuleb pingutada nii ettevõtjatel kui ka riigil,“ ütles Boroditš.

„Et kasutada meie hästi väljaarendatud infrastruktuuri võimalikult efektiivselt, selleks on oluline tagada terviklik ettevõtlust toetav keskkond ning selles on suur roll koostööl. Logistika ja transiidi toetusgrupp soovib anda oma panuse ettevõtjate ja riigi koostöö paremaks laabumiseks,“ selgitas Boroditš.

Transiidi ja logistika toetusrühma liikmed on lisaks Boroditšile Lembit Kaljuvee, Rainer Vakra, Inara Luigas, Tõnis Palts, Aivar Riisalu, Kalev Lillo, Jevgeni Ossinovski, Remo Holsmer, Rannar Vassiljev, Arto Aas, Valeri Korb, Olga Sõtnik, Lauri Laasi, Lauri Luik, Peeter Laurson ja Vladimir Velman.

16.05.2013

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonLiikmed
Eesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransKazakhstan 2023Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv