Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

SITL logistikanädalal tutvustati Eesti majanduskeskkonda ja logistikakoridori eeliseid

1.-4.märtsini 2014.a. toimus Eesti Logistikaklastri õppereis Prantsusmaale Pariisi transpordi- ja logistikamessile SITL International Week of Transport and Logistics 2014. Eesti  Logistikaklastri poolt osales messil kokku üheksa ettevõtet: MTÜ Logistika ja Transiidi Assotsiatsioon, Alekon Cargo OÜ, CF&S Estonia, Tallinna Sadam, Sillamäe Sadam, RRK, EVR Cargo, Alexela Logistics ja Tallinna Tehnikaülikool.

Pildid / - SITL 2014_1Regiooni suurimate ja olulisemate transpordimesside hulka kuuluv üritus toimus 2014. aastal 30ndat korda, seekord Pariisis (aastati vaheldumisi Müncheni Transpordi- ja Logistikamessiga). Tänavusel messil olid esindatud järgmised valdkonnad: transport ja logistika, infrastruktuur ja laosüsteemid.

SITL logistikanädala foorumi raames toimus ühtekokku 80 seminari-konverentsi aktuaalsetel teemadel, lisaks oli seekordse logistikanädala üheks osaks ka materjalikäsitluse mess Intralogistics 2014. Eksponente oli tänavu ligi 800, kelle stende külastas üle 40 tuhande erialaspetsialisti ja huvilise.

Eestil on küll suurepärane geograafiline asukoht, arenenud logistikataristu ja soodne ärikliima, kuid meie väiksusest tulenevalt on Prantsusmaa ettevõtjate teadlikkus Eestist väga madal. Tuntuse suurendamiseks toimus Logistikaklastri eestvedamisel messi raames Eesti suursaadiku vastuvõtt, kus anti ülevaade Eesti majanduskeskkonnast ja Eesti logistikakoridori eelistest ning võimalustest. Vastuvõtule olid teiste seas registreerunud külalised Prantsusmaa Maanteetranspordiühendusest, Rhone’i Alpi-piirkonna logistikaklastrist, Normandia sadamate ühendusest ning transpordifirmadest Transports Dorchies ja SudOuest GLS.

Eesti võimalus näib täna peituvat idapoolsematel turgudel tegutsevatele ettevõtjatele turvalisema alternatiivi pakkumises laomajanduseks ja jaotustegevuseks. Turvaline ettevõtluskeskkond ja head logistilised ühendused on olulised argumendid ettevõtete jaoks, kelle jaoks on käigusolev tegutsemine ida-suunal ületanud riskipiiri. Samal ajal on idaturg Euroopa jaoks ülimalt oluline juba ainuüksi oma suuruse tõttu.

Eesti ettevõtete ühisprojekti eesmärgiks oli rahvusvahelisel tasandil pidevalt väljendada oma huve just multimodaalse transpordiühenduse arendamisel ja Euroopa Liidu transpordiarengu põhimõtete elluviimisel. Kuna logistikaahelate juhtimisel on tänapäevasteks märksõnadeks koostöö ja võrgustumine, siis konkureerivate tarneahelate puhul võidavad need, kellel on parem rahvusvaheline koostöö ja tegevuste efektiivsus.

Logistika põhiväärtused on tänapäeval kiiresti muutumas ning hinna ja kiiruse asemel muutuvad olulisteks ka turvalisus ning paindlikkus. Eestil on siinkohal võimalus pakkuda turvalist alternatiivi väljakujunenud kaubakoridoridele ning anda võimalus lisaväärtuse loomiseks jaotuskeskuste või koostetehaste näol, kust on võimalik kaup viia lõpptarbijani üle kogu 300 miljoni tarbijaga turu.

 

Messil osalemist kaasrahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.
Projekti kaasrahastab Tallinna Ettevõtlusamet.

 

Pildid / - SITL 2014_2

 

15.04.2014

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonLiikmed
Eesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransKazakhstan 2023Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv