Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

Muugal avati tööstuspark ja suurim logistikakeskus

Belgia päritolu, maailma üks suuremaid logistikafirmasid Katoen Natie avas täna Muugal Venemaale ja SRÜ-sse suunduvate kaupade teenindamiseks 25 000 m2 laokompleksi, mis muuhulgas tähendab ka Tallinna Sadama Muuga Tööstuspargi käivitumist.

Katoen Natie Eesti ASi juhatuse esimehe Mart Mellese sõnul saab Muuga logistikakeskusest värav Euroopa ning Venemaa ja SRÜ kaupade vahel. „Plaanime järk-järgult Muuga logistikakeskust laiendada, ülejärgmiseks aastaks peaks laopind juba enam kui kahekordistuma ja ulatuma 66 000 m2,“ lausus Melles.  

ASi Tallinna Sadam juhatuse esimehe Ain Kaljuranna sõnul on maailma üks suurim logistikafirma Katoen Natie kvaliteedimärk nii Eestile kui Tallinna Sadamale. „Katoen Natie logistikakeskuse avamine tähendab Muuga jaoks olulist sammu sadama muutumisel Läänemere jaotuskeskuseks. Täna avatud tööstuspargis on Katoen Natie ankurklient, kelle eeskuju järgides kerkivad juba lähiajal teiste logistika- ja tootmisettevõtete hooned,“ märkis Kaljurand.   

Katoen Natie uue logistikakeskuse kaudu hakkab toimuma mitmete kaubagruppide vedu Läänemere piirkonnas, millest olulisemad on kakaopõhised tooted, tarbekaubad, plastmasstooted jt. Lisaks kinnisele laopinnale valmis 600m2 suurune büroohoone ja ligi kilomeetri pikkune raudteelõik.

Katoen Natie on juba alustanud kõrval asuvale territooriumile täiendava 16 000 m2 suuruse laopinna ehitust, mis valmib käesoleva aasta septembris. Lähitulevikus plaanitakse veel 25 0000m2 suuruse laopinna ehitust ning 44 mahuti rajamist, milles toimuks puistes plastmassi graanulite käitlus.

Peale ehituse teise ning ka kolmanda etapi valmimist 2015. aastal ulatuks Katoen Natie laopind kokku 66 000 m2, mis teeb sellest Eesti suurima logistikakeskuse. Projekti kogumaksumus ulatub 30 miljoni euroni. Logistikakeskuses saab tööd 60 inimest.    

Tegemist saab olema läbinisti keskkonnasäästliku ja –ohutu laoga, kus kaupade töötlemise käigus ei eraldu müra ega lõhna. Eri toodete töötlemine ja hoiustamine toimub erinevates ladudes ja spetsiaalsetes laoboksides. Täiendavalt on investeeritud mitmetesse alarmi- ja tuleohutuseseadmetesse ning ehitusmaterjalidesse. 

1854. aastal asutatud, Belgia päritolu Katoen Natie omab täna 150 logistikakeskust üle maailma. Opereeritavate kaetud ladude kogupindala ulatub üle viie miljoni ruutmeetri. Ettevõte tegeleb logistiliste lahenduste pakkumisega mitmes valdkonnas, sealhulgas tööstuskaupade, autotööstuse, üldkaupade sektoris jms. Katoen Natie annab tööd enam kui 10 000 inimesele.

AS Tallinna Sadam on Eesti suurim kauba- ja reisisadamatekompleks. AS Tallinna Sadam koosneb viiest sadamast: Vanasadam, Muuga sadam, Paldiski lõunasadam, Paljassaare sadam ja Saaremaa sadam. Riigiettevõte Tallinna Sadam moodustati 1992. aasta aprillis, 1996. aastal muudeti riigiettevõte aktsiaseltsiks, mille ainuaktsionär on Eesti Vabariik.

 

17.05.2013

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonLiikmed
Eesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransKazakhstan 2023Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv