Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

Tulevased Sillamäe sadama töölised teevad oma sadamakraanajuhi praktika Soomes

Sillamäe Kutsekool ja Sillamäe ettevõtted sõlmisid koostöölepingu Kotka ametikooliga.

Sillamäe Kutsekooli delegatsioon koos kooli partnerettevõtete esindajatega külastasid Kotkas paiknevat Etelä-Kymenlaakso ametikooli ja Kotka sadamat.

Kutsekooli ja partnerettevõtete esindajad, kes külastasid Kotka ametikooli ja Kotka sadamat, uurisid Sillamäe Kutsekoolis õppivate kutseõpilaste praktika teostamise võimalusi Soomes sadamakraanajuhi erialal. Delegatsiooni liikmete sõnul vajavad Sillamäe Sadam ja teised sadamaga seotud ettevõtted värsket ning kvalifitseeritud tööjõudu.

Ida-Virumaa delegatsiooni juhtis Sillamäe Kutsekooli direktor Inna Nazarova. Kooli partnerettevõtteid esindasid Soomes Tõnis Seesmaa (Silport Kinnisvara AS juhatuse liige ning kutsekooli nõukogu esimees), Jaanus Paas (AS Silsteve juhatuse liige), Argo Korjus (AS Silsteve terminalidirektor) ja Tarmo Kriis (Sillamäe Sadama haldusjuht).

Kotka ametikoolis ja sadamas on Sillamäe Kutsekooli õpilastel võimalus kasutada sadamakraana simulaatorit, millel on võimalik omandada esmased parktilised kogemused vajalikuks erialaseks tööks. Seejärel toimub praktiliste oskuste kindlustamine juba ehtsatel kraanadel erinevates sadama ettevõtetes.

Märtsi keskel külastas Sillamäe Kutsekooli Etelä-Kymenlaakso ametikooli välissuhete koordinaator Paavo Ahosola, kes avaldas huvi koostöö vastu kahe kutseõppeasutuse vahel ning avaldas lootust, et Soome õpilased tulevad peale idavirulaste külaskäiku Sillamäele, tutvuma siinse kutsekooliga.

Sillamäe Kutsekool teeb koostöödTöötukassa, Haridus- ja Teaduministeeriumi ning teiste huvitatud asutuste ja ettevõttetega, et koostada ning kinnitada sadamatöölise ametlik õppekava ning leida võimalused selle ettevõtmise finantseerimiseks.

09.04.2014

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonLiikmed
Eesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransKazakhstan 2023Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv