Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

Ahti Asmann Euroopa juhtiva raudtee assotsiatsiooni juhtkomitees

Eile Roomas toimunud Euroopa Raudtee- ja Infrastruktuuriettevõtete Ühenduse (CER) peaassambleel valiti Eesti Raudtee juhatuse esimees Ahti Asmann CERi juhtkomiteesse.

CERi juhtkomiteesse kuulub lisaks peaassamblee poolt valitud liikmetele, kelle arv on piiratud neljateistkümnele, eesistuja ja kolm ase-eesistujat.

Täna toimunud Peaassambleel oli muu hulgas arutlusel Euroopa Liidu neljanda raudteepaketi koostöö direktiiv, mille eesmärgiks on ühtse Euroopa raudteepiirkonna moodustamine ja transpordiettevõtetele võrdsete võimaluste loomine.

Ahti Asmanni sõnul on osalus korralduskomitee töös eriti oluline neljanda raudteepaketi valguses, võimaldades aktiivselt kaasa rääkida õigusaktide muutmisel.

„Euroopa Liidu õigusaktide kontekstis on oluline välja tuua Eesti raudteede geograafilistel ja ajaloolistel põhjustel väljakujunenud eripära, mis tingib vajaduse arvestada mõningate tehniliste ja õigusruumi puudutavate asjaoludega, näiteks 1520 rööpmelaiusega,“ selgitas Asmann. „Osalemine CERi töös on heaks võimaluseks kaasa rääkida raudteesektori tuleviku kujundamisel, mis Euroopa Liidu transpordipoliitika kontekstis maksimaalselt toetab Eesti raudteekeskkonna arengut.“

Euroopa Raudtee- ja Infrastruktuuriettevõtete Ühendus CER (Community of European Railway and Infrastructure Companies) on Euroopa juhtiv raudtee assotsiatsioon, mis asutati 1988. aastal. CER ühendab üle 80 raudtee- ja raudteeinfrastruktuuri ettevõtte Euroopa Liidust ja kandidaatriikidest (Horvaatia, Makedoonia ja Türgi), Lääne-Balkani riikidest ning ka Norrast ja Šveitsist. Liikmeid on nii era- kui avalikust sektorist.

15.05.2013

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonLiikmed
Eesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransKazakhstan 2023Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv