Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

Klaster tutvustab koos EAS-ga soomlastele Eesti ärivõimalusi

Täna, 12.septembril korraldab Eesti Logistikaklaster, EASi Soome esindus ja Eesti Suursaatkond Helsingis  Tamperes toimuva Allhankemessi raames seminari „Eesti uued võimalused 2011“, mille eesmärk on tutvustada Soome tööstusettevõtetele meie konkurentsivõimelist äri- ja investeerimiskeskkonda.

 Tampere Allhankemess on Soome aasta suurim tööstusettevõtete kogunemine. Logistikaklastri arendusjuhi Illimar Pauli sõnul annab sellel osalemine eestlastele hea võimaluse klastri käivitatud kaheaastase Soome tööstusettevõtetele suunatud projekti raames turundada klastri partneritele kuuluvaid tööstusparke. „Huvi meie seminari ja Eesti ärivõimaluste vastu on suur, registreerunud on 130 osalejat,“ sõnas Paul.

 Seminari avab Eesti Suursaadik Soomes Mart Tarmak, kes annab ülevaate Eesti investeerimiskliimast. Pirkanmaa ELY-Keskuse rahvusvahelistumise juht Raimo Ala-Korpi selgitab Eesti võimalusi Soome poolt nähtuna. EASi Soome välisesindaja Valdar Liive tutvustab EASi tugiteenuseid Eestisse laienemisest huvitatud ettevõtetele. AS Harju Elekter juht Andres Allikmäe annab ülevaate kontserni Soome lahe mõlemal kaldal tegutsemise kogemustest ning seeläbi saavutatud eelistest.  Eesti Logistikaklastri arendusjuht Illimar Paul annab ülevaate Eesti logistilistest ja majandusgeograafilistest eelistest, mis võimaldavad siia siirduvatel Soome  tööstusettevõtteil säilitada või parandada oma senist tarnekindlust, tarnete kiirust, paidlikkust ja varade tootlust, alandades samaaegselt tegevuskulusid. AMO Grupi juht Priit Raud tutvustab Soome tööstusettevõtetele strateegilise koostöö ning partnerluse võimalusi Eesti allhankijatega osaprotsesside teostamisel. Viimasena räägib Hyrles OY tegevjuht Juhani Hyry oma kogemustest Eestis. Mehaanika, elektroonika, elektriseadmete ja automaatika alal tegutsev Hyrlese Eesti tehas alustas tegevust 2009.a. kevadel.

 13. septembril külastatatakse Allhankemessi ekspositsiooni, kus Kaubandus-Tööstuskoja ühisstendis on esindatud ka kaheksa Eesti tootmisettevõtet. „Messil toimub juba aktiivne müük ning partneriotsing,“ selgitas Paul.

 Koostöös EASi Soome esinduse ja Eesti Suursaatkonnaga Helsingis korraldab Logistikaklaster igas kvartalis ühe suurema ürituse. Veebruaris toimus avaseminar Helsingi Eesti Majas, millel osalesid 40 Soome tööstusettevõtte esindjad. Mais korraldati 25-le Soome töösturile kolmepäevane vastuvõtuüritus Eestis, mille käigus külastati sadamaid ja tööstusparke Paldiskis, Muugal, Sillamäel, Narvas, Tapal, Maardus ja Kundas.

Tampere seminari jätkutegevusena korraldatakse Soome tööstureile 14.-15. detsembril järgmine vastuvõtuüritus Eestis, mille raames toimub seminar ja vastuvõtt Soome Vabariigi Tallinna Suursaatkonnas ning külastatakse sadamaid ja tööstusparke Paldiskis, Keilas, Muugal ja Maardus.

 Eesti äri- ja investeerimiskeskkonna eelised, mida soomlastele tutvustatakse:

- 2011. aastast on Eesti investeerimiskeskkond kindlam ja mugavam kui kunagi varem

- lisaks EU, Schengeni, WTO ja NATO liikmelisusele kuulub Eesti nüüd ka OECD-sse

- 2011. aasta 1. jaanuarist on Eestis käibel euro

- enim välisfirmasid on Eestisse asutatud Soome ettevõtjate poolt

- firma asutamine toimub Eestis kahe tunniga

- kogu asjaajamine ja suhtlemine riigiametitega on elektrooniline

- 0%ne ettevõtte tulumaks võimaldab Eestis kogu kasumi maksuvabalt reinvesteerida ja seeläbi kiiresti kasvada

- Eestis ei ole 20 aasta jooksul toimunud ühtegi streiki, mis oleksid ettevõtete tegevust häirinud

- Eesti sadamates, vabatsoonides ja tööstusparkides on sadu hektareid juba väljaarendatud infrastruktuuriga tootmis- ja ärimaid, samuti kohaseid hooneid koheseks tegevuse alustamiseks

- Eesti sadamad on Läänemere sügavaimad ning aastaringselt navigeeritavad, Eesti raudtee kuulub 1520mm võrgustikku ja Eesti maismaaühendused kogu Euroopaga on head

- Eestis on hästi välja arenenud kõrgetasemeliste allhankijate võrgustik

- Eesti kinnisvarahinnad on hetkel väga soodsad

- tootmis- ja äritegevuse kogukulud on Eestis optimaalsed, kvaliteet, tarnekindlus, tarnekiirus ja paindlikkus kõrged.

 

Lisainfo:

Illimar Paul

Eesti Logistikaklastri arendusjuht

Tel +372 50 99 900

E-post: illimar@transit.ee

12.09.2011

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonLiikmed
Eesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransKazakhstan 2023Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv