Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

Äriseminar Soome logistika- ja tööstusettevõtetele

Täna ennelõunal toimus Tallinna Sadama D-terminali kõrval paikneva City Hotel Portuse konverentsikeskuses Eesti Logistikaklastri ja EAS-i poolt korraldatud äriseminar Soome logistika- ja tööstusettevõtetele. Seminar oli 09.-10. veebruaril Helsingis ja Tallinnas toimuva 27. rahvusvahelise Logistikaseminari ametliku programmi osaks, mis tõi tänavu kokku üle 850 osaleja. 

EAS-i Helsingi esindaja Valdar Liive andis ürituse avasõnades ülevaate Eesti majanduskeskkonna, logistikasüsteemi ja allhankevõrgustiku tugevustest ja konkurentsieelistest ning selgitas osalejatele Soome-Eesti partnerlusvõimalusi. Viimatimainitu tutvustuse raames jagas Liive värkseid kogemusi Indoneesia ühiselt ekspordimissioonilt, millel osalenud 36-liikmelist äridelegatsiooni juhtisid Eesti välisminister Urmas Paet ja Soome Euroopa ja väliskaubandusminister Alexander Stubb.

Järgnenud ettekannetes tutvustasid Janek Ojamäe (EVR Cargo) ja Vadim Shabarov (Rail Baltic) regulaarseid konteinerrongide marruute, mis võimaldavad ühendada Soome Eesti kaudu Venemaa, Kesk-Aasia, Musta mere piirkonna, Kesk-Euroopa ja Aadria mere suurima sadama Koper’iga. Tutvustatud teenused omavad suurt perspektiivi seoses kasvava kaubavahetuse mahu ning 2015. aastast laevakütuste väävlisisalduse kümnekordsest alandamise nõudest tulenevalt  kallinevate merevedudega.

Neljast ettekandest koosnenud paneelis tutvustasid Ahto Ader (Tallinna Sadam), Illimar Paul (Eesti Logistikaklaster), Jarno Sild (RRK) ja Aare Udras (Harju KEK) Eesti sadamate, vabatsoonide, tööstus- ja logistikaparkide poolt pakutavaid arendus- ja renditeenuseid ning müügiks pakutavaid tööstuskinnisvara objekte.

Lisandväärtust loovate ja suure tööjõumahukusega logistikaprotsesside Eestis teostamise otstarbekust ning siin pakutavaid teenuseid tutvustasid seminari kahes viimases ettekandes Aleksei Śuba (Alekon Cargo) ja Mark Paves (Smarten Logistics). Nende esitlustest selgus konkreetselt Soome firmade poolt protsesside osalise Eestis teostamise kaudu saavutatav ärikasumi kasv.

Seminari ametlikule programmile järgnes võrgustumine samasse üles seatud minimessil, kus EAS ja Logistikaklastri liikmed jagasid täiendavat informatsiooni pakutavate teenuste ja toodete kohta. Külalised lahkusid Tallinnast kell 13:00 väljunud Tallink M/S “Baltic Princess” pardal.

Tänane seminar oli osaks aasta tagasi käivitunud Logistikaklastri ja EAS-i ühisest Soome turule suunatud partnerluse edendamise programmist, mille esialgseks kestvuseks on kavandatud kaks aastat. Järgmise üritustena on kavas osalemine transpordi- ja logistikamessil, mis toimub 9.-12. mail 2012 Helsingi messikeskuses.

 Lisainfo:

Valdar Liive, EAS Helsingi, +358 40 830 4656, valdar.liive@eas.ee

Illimar Paul, arendusjuht, Eesti Logistikaklaster, +372 50 999 00, illimar@transit.ee

10.02.2012

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonPõhikiriLiikmed
Interaktiivne tutvustusEesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Uuringu "Eesti logistikasektori majandusmõjude ja rahvusvahelise konkurentsivõime ülevaade" esitlusTransRussia 2016Arhiiv