Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

Eesti peaks rohkem panustama Aasiale

Rahvusvahelise kaitseuuringute keskuse teadur Hannes Hanso rõhutas, et Eesti välispoliitika keskendub liiga vähe Aasiale ning vabandus "oleme liiga väike" pole põhjendatud.

"Soomlased ja rootslased on olnud Aasia suunal tohutult edukad. Ka nemad ei ole suurriigid. See on suhtumise küsimus," rääkis Hanso konverentsil "Quo Vadis, Eesti välispoliitika?".

Tema hinnangul on Eesti välispoliitika liiga Euroopa-keskne, Aasiaga suhtlemine on liiga projektipõhine ning puuduvad selged kaugemad eesmärgid. "Minu poole pöördutakse jutuga, et meil on tulemas visiit, anna jutupunkte. Meil nagu on suhtlus, aga puudub eesmärk," ütles Hanso.

"Ma mäletan ka seda, kui üks kõrge riigiametnik tuli visiidile Pekingisse ja rääkis tippkohtumisel sellest, et Tallinn on [lennukiga reisides] Hiinale kõige lähem Euroopa pealinn," meenutas ta.
"Milline potentsiaal. Aga kui sõnadele ei järgne tegusid, siis need jäävadki ainult sõnadeks. Me ei saa enam otse Londonissegi lennatud," ütles Hanso.

Hanso sõnul on välispoliitika-alasest debatist aur välja läinud - Eesti on Euroopa Liidus, NATO-s, OECD-s ja saanud euro, kuid uut selget eesmärki ei paista.

Allikas: ERR Uudised

06.11.2013

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonLiikmed
Eesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransKazakhstan 2023Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv