Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

Klastri kutsel külastab Eestit Taiwani kõrgetasemeline äridelegatsioon

Eesti Logistikaklastri ja LTA kutsel külastab sel nädalal Eestit kõrgetasemeline Taiwani äridelegatsioon. Visiit on järg 2011 aasta novembris Taipeis toimunud esimesele Eesti-Taiwani Ärifoorumile.

11.novembril 2011 toimunud esimene Eest-Taiwani Ärifoorum on Taiwani delegatsiooni juhi hr. Chung-Yu Wang’i sõnul märgilise tähendusega, kuna sellel kuupäeval täpselt kl 11:11 esitas Logistikaklastri delegatsioon hr.Wang’ile kutse külastada Eestit ja tulla tutvuma siinsete koostöövõimalustega. Hiina kalendri järgi on 11.11.11 sajandi kõige edukam päev, mis andis hea enda visiidi planeerimiseks. Hiina numeroloogias peetakse number ühte iseseisvuse ja juhtimise sümboliks, Feng Shui järgi on number üks õnne ja edu sümbol.

Eestit külastava delegatsiooni eesmärk on tutvuda investeerimisvõimalustega ja logistiliste eelistega, et võimaluse korral kasutada Eestit sisenemiseks EL ja ka Venemaa turule. EL riikidest on viimastel aastatel Taiwani investeeringute saajad Holland, Inglismaa ja Prantsusmaa. Taiwani Majandusministeeriumi Rahvusvahelise koostöö osakonna direktori hr. I-Min Tong’i sõnul on neil  huvi  EL-I uute liikmesmaade maade vastu, mida Taiwani firmad saaksid kasutada hüppelauana ELi turgudele. Näiteks, et Tšehhi on saanud peale liitumist ELiga enam Taiwani investeeringuid kui Saksamaa.

LTA juhi Andres Valgeristi sõnul on Eestisse investeerimisvõimalused teiste naaberriikidega võrreldes väga soodsad ja seetõttu kutsusimegi Taiwani kolleegid meie tingimustega tutvuma.

Hr. Min-I Tong’i sõnul näevad nad suurt potentsiaali Eestiga koostöö osas. „Kuna Kesk- ja Ida-Euroopast on saanud üks kiiremini arenev turg meie jaoks, siis on Taiwani valitsus võtnud eesmärgiks igati soosida ja aidata erasektori investeeringuid teie piirkonda,” sõnas Tong Muugal peetud Ärifoorumil.

Taiwani majandusareng baseerub pigem väike-ja keskmistele kui suurettevõtetele. Euroopas tuntakse näiteks hästi Korea ettevõtteid, Taiwani ettevõtteid peale Acer-i teatakse aga väga vähe. Samas on maalima IKT riistvaratootjate top-250 hulgas 19 Taiwani ettevõtet. Taiwan on maailma juhtiv tootjamaa nii IKT riistvara (ICT hardware) kui ka uuringute ja arengu sektoris (R&D sector). Lisaks on Taiwan maailmas eririnnas ka R&D sektori patentide osas – 300 patenti iga miljoni elaniku kohta, mis enam kui näiteks Jaapanis ja USAs.

Tänu valitsuse poliitikale on saanud just väike- ja keskmise suurusega ettevõtetest Taiwani majandusarengu, sotsiaalse stabiilsuse ja töökohtade loomise selgroog. Tong’i sõnul on 98% loodud ettevõtetest on väike- ja kesmise suurusega ettevõtted, mis annavad turul tööd 78%-le inimestest. „Oleme seda maailmas edukat mudelit hea meelega valmis Eesti kogemuste ja know-how’ga jagama,“ rääkis Tong.

Pildid / - Bus.forum_6_Wang_Valgerist

Koostöö edukamaks sujumiseks sõlmisid LTA ja CIECA koostööleppe, milles lubatakse järgnevate aastate jooksul igati soodustada ja arendada kahe riigi vahelist majanduskoostööd.

Logistilisest aspektist on Euroopas Taiwani üheks põhipartneriks traditsiooniliselt Holland, kelle kaudu liigub ka küllalt suur osa re-eksporti. Samas rõhutab ka Hamburgi sadam, kes on viimasel ajal väga tugevalt  spetsialiseerunud  Hiina RV veostele, et ta on peale mandri-Hiina veoste väga huvitatud ka Taiwani veoste teenindamisest. Taiwani pikaajalises arengustrateegias üheks suunaks on saada Aasia juhtivaks hub-iks peale  finantside ja IT ka transpordi alal. Taiwanlased  toonitavad oma head asukohta Jaapani, Lõuna-Korea, mandri Hiina ja Kagu-Aasia vahelises piirkonnas kui head eeldust selleks.

3.mail toimus Muuga sadama konverentsisaalis teine Eesti-Taiwani Ärifoorum, mille eesmärk oli tutvustada vastastikku riikide investeerimiskliimat, logistilise asukoha eeliseid ja äritegemise võimalusi.

Pilte Ärifoorumilt vaata SIIT

Ärifoorumil kava:

10:00-10.05

 

 

10:05-10.10

Mr. Andres Valgerist, Chairman of the Board,

Estonian Logistics and Transit Association

 

Mr. Chung- Yu Wang, Chairman of

Chinese International Economic Cooperation Association

 

10:10-10:15

Mr. Ahti Kuningas, Deputy Secretary General,

Ministry of Economic Affairs and Communications of Estonia

 

10:15-10:45

Mr. Raul Allikivi, Deputy Director General, Economic Development Department, Ministry of Economic Affairs and Communications. Presentation of “Investment Opportunities”

10:45-11:05

Mr. I-Min Tong, Director General, International Cooperation Department, Ministry of Economic Affairs. Presentation of “Taiwan: Your Partner in East Asia

 

11:05-11:30

Coffee Break

11:30-12:00

Mr. Illimar Paul, Development Manager, Estonian Logistics Cluster.

Presentation of “Overview of members of the Cluster”

 

12:00-12:30

Mr. Jeff Sun, President, Green Master International Freight Services, Ltd.

Presentation of “Taiwan: Linking to Asia Pacific; Developing worldwide.”

12:30-12:35

Greeting

Mr. David C. Y. Wang, Representative & Head of Mission, Taipei Mission in the Republic of Latvia

 

12:35-12:55

Q&A

12:55-13:10

Signing of Joint Statement. Official photographing.

13:10-14:15

Luncheon

14:15-15:00

 

15:00-15:45

SECOND Session: One-on-one Business Talk

Mr. Arnout Lugtmeijer, Chairman of the Management Board. Presentation of Vopak EOS

15:45-17:00       Tour in Port of Muuga

 

04.05.2012

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonLiikmed
Eesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransKazakhstan 2023Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv