Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

Afganistani transiit elavdab Eesti majandust

Kaitseminister Urmas Reinsalu ütles tänasel kohtumisel USA transpordi väejuhatuse ülema kindral William Fraseriga, et lisaks liitlassuhete tugevdamisele elavdab Afganistani transiit ka Eesti majandust.

Kaitseministri sõnul on alates 2009. aastast toimunud varustuse transiit läbi Eesti tugevdanud meie strateegilist partnerlust USA-ga.

"Loodame, et selge ja avatud majandussüsteem ja vajadusel riigipoolne toetus tagab selle, et USA ka edaspidi kasutaks Eestit ühe Afganistani varustuskanalina," ütles Reinsalu ministeeriumi pressiteates.

Samuti tõi kaitseminister välja USA transiidi positiivse mõju tervele Eesti majandusele. "Afganistani vedude arendamine on aidanud Eesti ettevõtetel saavutada tugevamat positsiooni Kesk-Aasia konteinervedude turul," lisas kaitseminister.

Kindral Fraser kohtub täna ka majandusministri Juhan Partsi ja kaitseväe juhataja Riho Terrasega. Külastatakse ka Muuga sadamat, kus Eesti transiidivõimalusi tutvustavad Eesti Raudtee, Tallinna Sadama ja Tallinna Lennujaama esindajad.

USA transpordi väejuhatus korraldab kogu maailmas USA relvajõudude isikkoosseisu ja varustuse vedusid.

Priit Luts, ERR Uudised

19.06.2012

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonLiikmed
Eesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransKazakhstan 2023Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv