Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

Eesti Raudtee nõukogu esimeheks kinnitati Raivo Vare

Täna, 26. mail valis Eesti Raudtee nõukogu koosolek aktsiaseltsi nõukogu esimehe ametisse tuntud transiidi- ja majanduseksperdi Raivo Vare.

Raivo Vare on tuntud Eesti ettevõtja ja riigitegelane, kes on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna magna cum laude ning Estonia Business Schooli magistriõppe cum laude.

Raivo Vare on olnud riigiminister üleminekuvalitsuses ning teede- ja sideminister. Lisaks on Vare oma panuse andnud Tallinna Panga direktorina, Pakterminali juhatuse esimehe ja peadirektorina, Eesti Arengufondi nõukogu esimehe ja Eesti Koostöö Kogu nõukogu aseesimehe, Presidendi mõttekoja, Tartu Ülikooli kuratooriumi ning mitme ettevõtte nõukogu liikmena.

Aastatel 2004-2007 tegutses Raivo Vare Eesti Raudtee arendusdirektorina.

Nõukogu esimehe määramisel sai aluseks valdkonna põhjalik kompetents.

Uue nõukogu esimehe sõnul on kuldsed ajad transiidis läbi. „Olukord ei ole kerge, mistõttu tuleb riigil ümber vaadata senised raudtee majandamise mängureeglid. Heas koostöös riigi, raudtee kollektiivi ja arvukate partneritega tuleb kasutada kõiki võimalusi rahvusvahelises tööjaotuses

Eestile seni edu toonud transiidi ja logistika arendamisel,“ lisas Vare.

„See on eriti oluline, kuivõrd riigi prioriteediks oleva reisijateveo jaoks vajaliku raudteetaristu arendus sõltub suuresti kaubavedude tulemist,“ selgitas nõukogu esimees.

14. mail nimetas majandus- ja kommunikatsiooniminister Urve Palo AS Eesti Raudtee nõukogusse uute liikmetena Indrek Paali ja Raivo Vare. Nõukogu koosseisus jätkavad lisaks Aivar Sõerd ja Urmas Sõõrumaa.

26.05.2014

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonLiikmed
Eesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransKazakhstan 2023Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv