Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

Eesti transiidiettevõtted osalesid TransRussia messil Moskvas

Eesti logistika- ja transiidisektori ettevõtted osalesid 22.-25. aprillil Moskvas regiooni tähtsaimail transpordimessil TransRussia, et tugevdada olemasolevaid sidemeid ning luua uusi kontakte.

Konkurents kaubaveoturul on järjest enam hoogustumas ning omavahel konkureerivad  juba mitte üksnes üksikud äriühingud, vaid terved transiidikoridorid. Just nimelt seetõttu ongi eesti äriühingute jaoks niivõrd oluline osaleda iga-aastasel TransRussia messil ja konverentsil ning seal Eesti logistika- ja transiidisektorit esitleda, vaatamata keerulisele poliitilisele olukorrale.

Tallinna Sadama juhatuse esimehe Ain Kaljuranna sõnul on Moskvas kohal kõik sadama olulisemad koostööpartnerid ning mitte üksnes Venemaalt. “Meile on äärmiselt oluline osaleda TransRussia foorumil, et kinnitada valmisolekut partneritega koostööd teha ning pakkuda uusi koostöövõimalusi,” lausus Eesti ettevõtjate osalemist kommenteerides Kaljurand.  

Eesti riigile kuuluva raudtee-kaubaveoettevõtte EVR Cargo juhatuse esimehe Ahto Altjõe sõnul ootavad Eesti äriühingud messil osalemisest kinnitust juba olemasoleva koostöö jätkamisele ning samuti uute heade tulevikuväljavaadetega kontaktide loomist. “Oleme huvitatud TransRussia messil uute kontaktide leidmisest ning lepingute sõlmimisest, et tuua Eestisse uusi kaubavooge - eriti just raudteele. Eriti oleme huvitatud mahukaupadest, konteineritest, masinatest ja seadmetest,” märkis Altjõe.

Kaubavedude- ja logistikaturul areneb äritegevus üsna hoogsalt ning viimasel ajal konkureerivad omavahel mitte üksnes üksikud äriühingud, vaid juba terved transpordikoridorid ning äärmiselt oluline on pakkuda klientidele tervikteenust.  Seepärast oli Eesti sarnaselt eelmistele aastatele esindatud TransRussia messil ühise rahvusstendiga.  

Eesti Logistika ja Transiidi Assotsiatsiooni juhatuse esimehe Andres Valgeristi sõnul on väga hea, et Eestis on mõistetud logistikasektori tähtsust ning Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) toetab Eesti äriühingute osalemist välismessidel. “Käesoleval aastal on eelmiste aastatega võrreldes suurenenud nii stendi enda pindala kui ka sellel osalevate ning esindatud äriühingute arv,” lisas Valgerist. 

TransRussia messi raames toimus ka konverents, kus Eesti võimalusi kaubavedude ja käitlemise osas  tutvustasid Tallinna Sadama  juhatuse esimees Ain Kaljurand, Sillamäe Sadama kommertsdirektor Andrei Birov ja Bominflot Estonia tegevdirektor Anatoli Belov.

TransRussia messil olid Eesti stendis esindatud järgmised ettevõtted: Tallinna Sadam,  Sillamäe Sadam, Paldiski Põhjasadam, Eesti Raudtee, EVR Cargo, Spacecom, Contimer, E.R.S., RRK, Alekon Cargo, CF&S, Petromaks Spediitori AS, Intopex Forward, Proline Trans ning Eesti Logistika ja Transiidi Assotsiatsioon.

Rahvusvaheline foorum TransRussia 2014 toimus Moskvas  22. kuni 25.aprillini  Crocus Expo messikeskuses.  TransRussia mess toimub igal aastal ning on piirkonna olulisim kohtumisüritus, kuhu tulevad kokku Venemaa, SRÜ riikide ja Baltimaade  transpordisektori esindajad alates meresadamatest, raudteedest ja ekspediitoritest kuni transpordiprotsessi tagava IT ja kaubakäitlemisseadmeteni välja. 

Möödunud aastal osales messil TransRussia 543 äriühingut ja 31 riiki. Kokku külastas messi 24 677 osalejat 53st riigist ning 70st Venemaa regioonist.

 

Messil osalemist kaasrahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Projekti kaasrahastab Tallinna Ettevõtlusamet.

 

Lisainformatsioon:
Tatjana Jerjomina,
Eesti ettevõtete TransRussia messil osalemise projekti juht ja BaltMarketConsult OÜ juhatuse liige.
Tel.: +372 611 6066, + 372 58 059 259
e-post:tatyana@bmc.ee

21.04.2014

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonLiikmed
Eesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransKazakhstan 2023Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv