Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

KKK – korduma kippuvad küsimused koroonaviiruse mõjudest laevareisidele

Millised on viimased soovitused välismaale reisimise ja kodumaale naasmise osas?

Eesti välisministeerium soovitab tungivalt Eesti kodanikel kõik planeeritud reisid võimaluse korral edasi lükata. Välismaal olevatel kodanikel palutakse viivitamatult koju pöörduda, sest juba lähipäevadel võib Eestisse jõudmine kujuneda äärmiselt keeruliseks transpordiühenduste katkemise ja riigipiiride sulgemiste tõttu. Täpsem reisiinfo Eesti elanikele on leitav välisministeeriumi kodulehel SIIN.

Mul on ostetud lähiajaks laevapiletid ja soovin kindlasti reisida. Kas minu laevareis ikka toimub ja kas ma saan reisida?

Eesti kodanikele jääb vaatamata liikumispiirangutele õigus riigist soovi korral lahkuda, kuigi välisministeerium soovitab seda mitte teha. Siiski tuleb ka arvesse võtta reegleid sihtriigis. Mitmed riigid on taastanud piirikontrolli ning piiranud välismaalaste saabumist riiki. Kõige täpsema info saate sihtriigi välisministeeriumi veebilehelt.

Samuti tuleb arvesse võtta, et seoses liikumispiirangutega Eestis ja üle kogu maailma võib olukord kiiresti muutuda.

Kas minu reis ikka toimub või saab seda tühistada / edasi lükata?

Kõige täpsema info teie laevareisi kohta saate otse laevafirmalt. Arvestage, et laevafirmaga ühenduse saamine võib keerulise olukorra tõttu olla aeganõudev ja see ei pruugi esimesel võimalusel õnnestuda. Võimaluse korral proovige laevapiletite muudatused ära teha laevafirma kodulehel e-keskkonnas.

Tallinna Sadamas opereerivate reisilaevafirmade kontaktid:

TALLINK
Tel 17 808, välismaalt helistades +372 640 9808
booking@tallink.ee

ECKERÖ LINE
Tel +900 1500, välismaalt helistades tel +372 6646006,
muudatused broneeringutes ja seeriapiletid tel +372 6646 005
info@eckeroline.ee

VIKING LINE
Tel 1719, välismaalt helistades +372 666 3966,
booking.estonia@vikingline.com

MOBY SPL
Tel +372 666 0800,
terminal.tallinn@stpeterline.com

Kui Te soovite kodumaale naasta, kuid reiside tühistamise ja alternatiivsete marsruutide puudumise tõttu jääte välismaale lõksu, võtke ühendust välisministeeriumiga e-maili aadressil konsul@mfa.ee, (lisage oma isikuandmed ja probleemi kirjeldus) või kohaliku Eesti saatkonnaga.

Hädaolukorras saate võtta ühendust välisministeeriumi hädaabinumbril +372 5301 9999 (24 h).

Töötan Soomes ja sõidan igal nädalal Tallinn-Helsingi liinil. Kui tavalaevaliiklus ajutiselt peatatakse, kuidas ma Eestisse saan?

Soovitame võtta ühendust laevafirmaga, jälgida laevaliikluse kohta käivat infot laevafirma kodulehelt või nende sotsiaalmeediakanalites. Kui tavalaevaliiklus peatatakse, soovitame kaaluda nt lennureisi Eestisse, kuni transpordiühendused toimivad.

Palume ka arvestada, et alates 17. märtsist kehtivad Eestisse tulijatele isolatsooninõuded. Selle reeglid töötatakse koos siseministeeriumiga välja 16. märtsiks.

Mida tähendab see, et Eesti sulgeb alates 17. märtsist riigipiiri. Kas kaob võimalus pöörduda koju?

Alates 17.03 taastatakse Eestis ajutiselt piirikontroll ja piiratakse riiki sisse liikumist. Eesti kodanikud ja Eesti elamisluba või elamisõigust omavad Eesti elanikud, samuti nende lähisugulased, saavad ka pärast seda riiki. Samuti kehtib erand välismaalastele, kes reisivad läbi Eesti oma kodumaale.

Alates 17.03 peavad kõik Eestisse tulijad jääma aga isolatsiooni, mille reeglid töötatakse koos siseministeeriumiga välja 16. märtsiks.

Rohkem infot leiate välisministeeriumi kodulehel SIIN.

Milline kontroll toimub sadamas Eestisse saabudes?

Alates 17.03 peavad kõik reisijad Eestisse saabudes läbima piirikontrolli. Seega veenduge, et võtate Eestisse naastes kaasa kehtivad reisidokumendid.

Tulin hiljuti reisilt ning mul on koroonaviiruse kahtlus. Kuidas peaksin edasi toimima?

Tervist puudutavate küsimuste korral soovitab terviseamet helistada perearsti nõuandetelefonile 1220 või +372 634 6630 (saab helistada ka välismaalt).

Detailsem info koos käitumisjuhistega on välja toodud terviseameti kodulehel SIIN.

Kas laevapere liikmed saavad laeva sadamas seismise ajal siseneda Eestisse?
 
Seoses piirikontrolli taastamisega ei ole laevapere liikmete laevast mahatulek ja sisenemine riiki laeva sadamas seismise ajal lubatud (puudutab nii kauba-kui reisilaevu). Meeskonna vahetuse puhul on see lubatud. Eesti riiki tohivad transiitkoridorina läbida välismaalased, et jõuda oma koduriiki, juhul kui neil ei ole COVID-19 haigusnähte.
 
Kas Tallinna Sadamas on ohutu viibida?

Oht nakatuda on loomulikult olemas, aga see ei ole suurem kui kuskil mujal, näiteks kaubanduskeskuses. Meile teadaolevalt ei ole Tallinna Sadama territooriumil ühtegi nakatumist aset leidnud.

Töötajatele on jagatud täiendaval hulgal desinfitseerimisvahendeid ning isikukaitsevahendeid ning reisijatel on võimalik saada viiruse ja tervisega seotud informatsiooni ning saabuvatele reisijatele viiakse soovi korral läbi ka tervisenõustamine, lisaks sellele on mitmel pool terminalis kasutamiseks saadaval ka desinfitseerimisvahendid. Sadamas on tihendatud nii üldkasutatavate ruumide kui ka pindade koristussagedust.

Millised meetmed on sadamas viiruse tõkestamiseks kasutusele võetud? 

  • Kõigi saabuvate reisijate kehatemperatuuri monitooritakse termokaamerate abil ja kõrgema kehatemperatuuri korral on võimalik konsulteerida tervishoiu töötajatega.
  • Politsei- ja Piirivalveamet alustas Eestisse saabuvate reisijate andmete kontrolli. Eestisse sisenedes tuleb inimesel täita ankeet oma reisiteekonnast, reisikaaslastest, võimalikest kokkupuudetest nakkusohtlike inimestega ja sellest, kas tal endal on viimastel päevadel esinenud viirushaiguste sümptomeid. Rohkem infot ja ankeedi leiad PPA kodulehelt.
  • Sadamas on reisijatele ja töötajatele välja pandud desinfitseerimisvahendid erinevates terminalide osades. Kõiki üldkasutatavaid pindasid (ukselingid, käepidemed, letid, tualetid jne) puhastatakse ja desinfitseeritakse tavapärasest tihedamini.

 

ERIOLUKORRA KOHTA EESTIS LEIATE ROHKEM INFOT:
VALITSUSE KODULEHELT
POLITSEI JA PIIRIVALVEAMETI KODULEHELT
VÄLISMINISTEERIUMI KODULEHELT

 

(Allikas: https://www.ts.ee/kkk-korduma-kippuvad-kusimused-koroonaviiruse-mojudest-laevareisidele/)

17.03.2020

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonLiikmed
Eesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransKazakhstan 2023Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv