Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

HHLA TK Estonia konteinerikraanad jõudsid Muugale

7. juuli hommikul jõudsid Muuga sadamasse HHLA TK Estonia terminali kaks suurt konteinerikraanat, mis käikuvõtmise järel loovad Muugale võimekuse teenindada tänasega võrreldes oluliselt suuremaid konteinerilaevu ning seeläbi tõsta Eesti atraktiivsust kaubavahetuse sõlmpunktina.

“Kahe lisanduva kraanaga suudame alates hilissügisest Muugal teenindada suuri post-Panamax-tüüpi laevu ning muudame seeläbi meie konteineriterminali oluliselt atraktiivsemaks kõigile logistikaahela osalistele,” lausus HHLA TK Estonia juhatuse esimees Riia Sillave.

Riia Sillave sõnul on teave Muuga terminalis lisanduvast võimekusest teenindada suurimaid Taani väinadest läbi mahtuvaid laevu juba jõudnud globaalsete laevafirmade teadvusesse. “Globaalses logistikaäris on selgelt tunda laevafirmade poolset nõudlust terminalide käitlusvõimekuse kasvatamise järele ning juba täna on reederid tunnustanud meid tulevikkuvaatava investeeringu eest.”

Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm avaldas lootust, et lisanduv konteinerite käitlemise võimekus ja kaasnev paindlikkus omab positiivset mõju Muuga sadamat läbivatele kaubamahtudele juba lähemas tulevikus.

“Lühiajalise perspektiivi kõrval on kahtlemata oluline ka pikem vaade ehk Muuga edasine areng, sealhulgas ka Rail Baltica oodatav valmimine ja seeläbi avanev uus potentsiaal nii põhja-lõuna kui ka ida-lääne suunalisel kaubavahetusel,” märkis Valdo Kalm.

Saksamaalt Hamburgist meritsi Eestisse transporditud konteinerikraanad on 70-tonnise tõstejõuga, 73 meetri kõrgused ja 50-meetrise tõsteulatusega. Muuga sadama 17. kaile paigaldatavad kraanad loovad võimaluse teenindada laevu mahutavusega kuni 14 000 TEUd ehk merekonteineri ühikut. Praeguste konteinerikraanadega suudab HHLA TK Estonia Muugal teenindada laevu mahutavusega kuni 3500 TEUd.

HHLA TK Estonia opereerib Muuga sadamas Läänemere piirkonna juhtivat multimodaalset kaubaterminali. Terminal teenindab konteineri-, veeremi- (ro-ro) ning üld- ja puistekaupa vedavaid laevasid ning käitleb maantee- ja raudteetranspordiga veetavat kaupa. Konteineriterminali aastane kaubakäitlemise võimekus on 600 000 TEU-d; 2,4 miljonit tonni üld- ja puistekaupa ning terminal suudab teenindada kuni 16 ro-ro laeva väljumist päevas.

HHLA TK Estonia kuulub Euroopa juhtivasse logistikakontserni Hamburger Hafen und Logistik AG (HHLA), mis opereerib konteineriterminale Hamburgis, Odessas, Triestes ja Muugal, mida täiendavad jätkuühendused ja intermodaalsed logistikakeskused mitmel pool Kesk- ja Ida-Euroopas.

(Allikas: https://www.ts.ee/hhla-tk-estonia-konteinerikraanad-joudsid-muugale/)

07.07.2021

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonLiikmed
Eesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransKazakhstan 2023Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv