Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

Eesti Raudtee korraldab turvangusüsteemide kaasajastamise tarbeks ERTMS turu-uuringu

AS Eesti Raudtee lähiaastate taristuarenduse üheks olulisimaks strateegiliseks eesmärgiks on taristuülene turvangusüsteemide moderniseerimine. Sellega seoses on Euroopa Liidu piirkonnas läbi viimisel turu-uuring, mille raames hinnatakse ERTMS (European Rail Traffic Management System) lahenduste sobilikkust, investeeringute mahtu ja edasise rakendamise võimalusi AS-i Eesti Raudtee taristul. Turu-uuring kestab 15. märtsini ning seda viib läbi AS Eesti Raudtee taristuteenistus.

Eesti Raudtee teeb info kogumisel tihedat koostööd teiste raudteedega, kui ka osaleb vastavates töögruppides Euroopa Liidus. Turu-uuringus on oodatud osalema ERTMS süsteeme pakkuvad ettevõtted, kellele on edastatud kutse ning saadud kinnitus osalemise kohta.

„Liigume sihikindlalt taristu liiklusjuhtimissüsteemide moderniseerimisega edasi ning valmistume lähiaastatel elluviidavateks suurprojektideks. Antud turu-uuring on heaks eelduseks meie eesmärkide täitmisel,“ kommenteeris Eesti Raudtee innovatsioonijuht Maia Sokk.

Tsentraliseeritud juhtimisega jaamade ja blokkpostide osakaal meie taristul küündib täna 67 protsendini ja käimasoleva Lääne-Harju liiklusjuhtimise moderniseerimisprojekti elluviimisel kasvab tsentraliseerituse aste hinnanguliselt ligikaudu 80 protsendini. Nõukogude Liidu aegadest pärineval releetehnoloogial põhinevate liiklusjuhtimissüsteemide osakaal AS Eesti Raudtee taristul on hetkel ligikaudu 80% ning 20% ulatuses on kasutusel moodsad mikroprotsessorpõhised lahendused.

(Allikas: http://evr.ee/et/uudised/118-eesti-raudtee-korraldab-turvangusuesteemide-kaasajastamise-tarbeks-ertms-turu-uuringu)

28.02.2019

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonLiikmed
Eesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransKazakhstan 2023Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv