Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

Eesti Raudtee ja Jõhvi vallavalitsus kuulutasid välja Jõhvi kergliiklustunneli ühishanke

Eesti Raudtee koostöös Jõhvi vallavalitsusega algatas hanke kergliiklustunneli ja juurdepääsuteede rajamiseks Jõhvi linna territooriumile. Hanketingimuste alusel rajatakse tunnel raudtee alla Malmi tänava ja Narva maantee ühendamiseks.

Hetkel puudub antud piirkonnas nõuetele vastav ületuskoht ning raudteed ületatakse ebaseaduslikult. „Selline olukord on piiratud nähtavuse tõttu ülimalt ohtlik, kuna raudteed ületatakse üsna intensiivselt. Arvestades samuti lähiaastate perspektiivi tõsta reisirongide liikumiskiirusi, on tunneli rajamine sellesse piirkonda ainuõige variant,“ ütles Eesti Raudtee ehitusteenistuse juht Riho Vjatkin.

Vastavalt kokkuleppele Jõhvi vallavalitsusega tehakse töö kahe osapoole koostöös. Kuna hetkel antud ületuskohani kergliiklusteede võrgustikku ei olnud, ei saanud rajada ka tunnelit raudtee alla eraldiseisvana. Projektis osalevate poolte vahel jagati ära, et Eesti Raudtee rajab tunneli ja Jõhvi toetab omalt poolt kergliiklusteede arenguga.

“Meil on hea koostöö Eesti Raudteega ning me loodame, et Jõhvi jääb ka edaspidi oluliseks raudteesõlmeks. Edukad projektid, mida vallavõim ja raudtee-ettevõte on koostöös arendanud, toovad kasu kõigile piirkonna elanikele. Jõhvi on ja jääb Ida-Eesti regionaalkeskuseks,” kommenteeris Jõhvi vallavalitsuse vallavanem Maris Toomel. 

Tööd algavad peale eduka hankemenetluse lõppu ja valmivad järgmise aasta keskpaigas.

(Allikas: https://evr.ee/et/uudised/3025-eesti-raudtee-ja-johvi-vallavalitsus-kuulutasid-vaelja-johvi-kergliiklustunneli-uehishanke)

08.07.2021

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonLiikmed
Eesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransKazakhstan 2023Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv