Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

Eesti Gaas esitles Vanasadamas veeldatud maagaasi (LNG) punkrilaeva

Rahvusvaheliselt Elengeri nime all tegutsev energiakontsern Eesti Gaas esitles Hollandi laevatehasest Eestisse saabunud piirkonna esimest LNG punkrilaeva ning viis 3. novembril Tallinna Vanasadamas läbi traditsioonilise, uue laeva ristimistseremoonia – laeva nimeks sai Optimus ja ristiemaks Kaja Kallas. Tallinna Sadama sadamates on nüüd LNG punkerdamise võimekus.

Piirkonna esimene LNG laev Optimus hakkab laevasid LNG kütusega varustama Tallinna Sadama sadamates ning ka laiemalt. LNG kütus on hetkel üks kõige keskkonnasõbralikematest laevakütustest.

Peaminister Kaja Kallas ütles Vanasadamas toimunud tseremoonial, et rohepööre on Eesti ettevõtetele üks suurimaid väljakutseid ja võimalusi olla rahvusvaheliselt konkurentsivõimeline. „Loodan, et varsti on ka merenduses võimalik üle minna süsinikuneutraalsetele kütustele, LNG on sellel teekonnal oluline üleminekulahendus.“

Eesti Gaasi nõukogu esimehe Ain Hanschmidti kinnitusel aitab laev elutsükli jooksul ära hoida ligi 2 miljonit tonni CO2 emissiooni, vähendab õhu saastatust sadamates ning võimaldab laevafirmadel pakkuda sujuvamat ja vaiksemat reisikogemust.

Eesti Gaasi tütarettevõte Elenger Marine on mõne aastaga kasvanud Läänemere regiooni suurimaks LNG tarnijaks merelaevadele, varustades LNG-ga näiteks Tallinki kiirlaeva Megastar ja tulevast aastast ka Tallinki kiirlaeva MyStar ning mitmeid teisi kaubalaevu Tallinna, Helsingi ja Hanko sadamates.

Optimuse teeninduspiirkonnaks kujuneb Läänemere Soome lahe piirkond ja selle lähiümbrus. LNG laev on võimeline punkerdama nii avamerel kui sadamates tankereid, kauba-, reisi- ja kruiisilaevasid, selle mahutid ja pumbad võimaldavad tarnida klientidele ühekorraga kuni 6000m3 veeldatud maagaasi kiirusega kuni 1000 m3/tunnis. Ligi saja meetri pikkuse LNG punkrilaeva ehitas Hollandi firma Damen.

“Meil on suur rõõm aidata kaasa jätkusuutliku laevanduse võimaluste avardamisele Soome lahe piirkonna laevaomanikele ja -operaatoritele,” märkis Dameni Ida-Euroopa müügijuht Peter Anssems. “Oleme veendunud, et Optimus teenib omanikku eeskujulikult palju aastaid.”

Laeval on 6000 m3 veeldatud maagaasi kandevõimet, see kuulub  investeerimisettevõttele Infortar ja selle võtab ärilisse kasutusse Elenger Marine. Laeva ehitust aitas finantseerida OP pank ja toetas Euroopa Liidu Euroopa Ühendamise Rahastu  (CEF – Connecting Europe Facility).

(Allikas: https://www.ts.ee/eesti-gaas-esitles-vanasadamas-veeldatud-maagaasi-lng-punkrilaeva/)

04.11.2021

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonLiikmed
Eesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransKazakhstan 2023Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv