Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

Eesti ettevõtted osalesid rahvusvahelises logistikamessil TransKazakhstan 2022

20.-22. septembril osalesid Eesti juhtivad transpordi- ja logistikaettevõtted Kesk-Aasia regiooni suurimal transpordimessil Kasahstani pealinnas Almatõs.

Eesti rahvusstendil olid esindatud järgmised ettevõtted: Tallinna Sadam, HHLA TK Estonia, Sillamäe Sadam, SilSteve, Eesti Raudtee, Operail, CF&S, Intopex Forward, GRS Marine ja Woodyscovery.

TransKazakhstan on viimased 25 aastat toonud iga-aastaselt kokku transpordi- ja logistikavaldkonna esindajad Kasahstani, Aasia ja teistest piirkondadest. Messil esitletakse valdkonna uusimaid lahendusi ning sellest on kujunenud antud piirkonna logistikavaldkonna otsustajatele olulisim kohtumispaik.  

Eesti suursaadiku Toomas Tirsa osavõtul korraldati ärikohtumisi Kasahstani ja teiste riikide ettevõtete ja ametkondade esindajatega, kellele tutvustati Eesti geograafilisest positsioonist tulenevaid võimalusi. Olulisimaks teemaks kujunes Uus Siiditee ehk transpordikoridorid Hiinast läbi Kasahstani Skandinaaviasse.

Käesoleval aastal osales messil rekordarv eksponente ja külalisi. Kokku oli esindatud üle 160 ettevõtte 12 riigist: Saksamaalt, Kõrgõztanist, Ažerbaidžaanist, Valgevenest, Kasahstanist, Hiinast, Lätist, Leedust, Venemaalt, Ukrainast.

Käesoleval aastal osales näitusel rekordarv nii eksponente kui ka külastajaid. Näitusepinda suurendati ligi 50%, eksponentideks tuli üle 160 ettevõtte 12 riigist: Saksamaalt, Kõrgõzstanist. Aserbaidžaanist, Kasahstanist, Ukrainast, Hiinast, Lätist, Leedust, Soomest, Eestist ja mujalt.

Kaasabi ettevõtete osalemiseks messil osutab Eesti riik läbi Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihasutuse (EAS) ning messil osalemist kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

30.09.2022

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonLiikmed
Eesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransKazakhstan 2023Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv