Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

Deniss Boroditš messil TransitKazakhstan: Eesti ettevõtete jaoks on äärmiselt tähtis koostöö Kasahstaniga

Neil päevil Alma-Atas toimuval 19.  Kesk-Aasia messil „Transport ja logistika“ (TransitKazakhstan) on esindatud  ka Eesti ettevõtete ühisstend. Eesti delegatsiooni koosseisus  osaleva Riigikogu liikme Deniss Boroditši sõnul teevad meie ettevõtted messil väga aktiivset tööd enda teenuste promomisel.

«Kasahstan on alati olnud  Eesti ettevõtete jaoks tähtis regioon, kuid praegu seosese Venemaa transiidi vähenemisega on selle olulisus suurenenud enam kui kunagi varem. Ning teist teed  kontaktide sisseseadmiseks ja klientide kaasamiseks kui ainult sõita potentsiaalsete koostööpartnerite juurde ja kohtuda  nendega,  Eesti ettevõtetel ei ole»,  ütles  Eesti ettevõtete TranzitKazakhstan messil osalemise projektijuht BaltMarketConsult juhatuse liige Tatjana Jerjomina.

Käesoleval aastal on Eesti rahvusstendil esindatud 8 ettevõtet: Tallinna Sadam, Sillamäe Põhjasadam, äriühing AS EVR Cargo, Transiidikeskuse AS, Alekon Cargo OÜ, Intopex Forward OÜ, Tallship OÜ, samuti Eesti Logistikaklaster.

Eesti delegatsiooni liikme Eesti-Kasahstani parlamendirühma  esimehe Deniss Boroditši sõnul toimub töö messi tegevuse raames väga aktiivselt. «Kavandatud on kohtumised, läbirääkimised. Nagu näitas messi esimene päev,  ettevõtetel on kellega kohtuda. Huvi Eesti vastu on täitsa olemas. Ning kuigi meie lähinaabrite delegatsioonid on palju esinduslikumad, loodavad ka meie ettevõtted positiivsele tulemusele»,  ütles Boroditš.

Meie naabrite esindatuse kõrgemat taset kinnitab ka Jerjomina. «Leedut esindab sellel suurimal Kesk-Aasia foorumil transpordi- ja kommunikatsiooni aseminister Saulius Girdauskas, Lätit  esindab  Transpordiministeeriumi  riigisekretäri asetäitja Uldis Reimanis.  Kasahstani kui idamaise mentaliteediga riigi jaoks on äärmiselt tähtis  ettevõtete riigipoolne toetus, et huvi koostöö vastu kinnitataks ministeeriumide tasandil. Ning seda mõistetakse suurepäraselt nii Lätis kui Leedus. Loomulikult on väga hea, et  Deniss Boroditš Riigikogu liikme ja parlamendivahelise rühma esimehena osaleb aktiivselt, kuid sooviks näha ka Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi poolset toetust»,  selgitas Jerjomina.
Suurt huvitatust koostöö vastu Kasahstaniga kinnitavad ka Leedu ja Läti esindajad ise.

«Kasahstan on äärmiselt  tähtis suund Leedu jaoks. Esmaspäeval,  14. septembril avati Astanas Leedu Raudtee Esindus Kasahstanis. Ning kuigi  konteinerirong SAULE  liigub praegu suure vaegtoitumusega, panevad leedu transpordi valdkonna töötajad suuri lootusi uuele esindusele», ütles  Klaipeda Sadama peadirektor Algirdas Vitkauskas.

19. Kesk-Aasia Transpordi- ja Logistikamess - TransitKazakhstan 2015 toimub Astanas 16.-18. septembrini. Messil on esindatud 130  ettevõtet Kasahtsanist, Venemaalt, Usbekistanist, Ukrainast, Valgevenest, Leedust, Lätist, Eestist, Saksamaalt, Soomest, Prantsusmaalt, USA-st ja Hiinast. Projekti kontseptsiooni kohaselt  toimub mess TransitKazakhstan kaks aastat Alma-Atas ning igal kolmandal aastal Astanas.

Pildid / - DRM_2383

17.09.2015

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonLiikmed
Eesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransKazakhstan 2023Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv