Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

CEF konverents „Connecting Europe“ toimub Tallinnas 21.-22. septembril

21.-22. septembril toimub Tallinnas Nordea Kontserdisaalis kõrgetasemeline CEF (Euroopa Ühendamise Rahastu) konverents „Connecting Europe“, mille korraldajad on Eesti, kui Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja, ning Euroopa Komisjon. Konverents keskendub Euroopa Liidu üle-euroopalise transpordivõrgu (TEN-T) investeeringutele eesmärgiga määratleda selle poliitilised meetmed, prioriteedid ja rahastamislahendused ELi 2020. aasta järgse finantsraamistiku raames.

Konverentsi eesmärk on koguda kaalukat ja käegakatsutavat teavet praeguse TEN-T rakendamise ja rahastamise olukorra kohta, määratledes samas ka tuleviku jaoks erinevad rahastamisvõimalused. Kollektiivselt püütakse välja selgitada vajalikud transpordiinvesteeringud ja nende rahastamisvajadused ELi 2020 järgse finantsraamistiku jaoks.

TEN-T strateegiline raamistik ja pikaajalised infrastruktuurikavad on hädavajalikud saavutamaks ELi ühiseid eesmärke:

  • majanduskasv,      tööhõive ja ELi majanduse konkurentsivõime;
  • ELi      ühtse turu tõhus toimimine;
  • vähene      emissioon ja arukas liikuvus;
  • kaubandus      ja ühenduvus kolmandate riikidega.
 
Selleks peab viima aastaks 2030 lõpule TEN-T põhitranspordivõrgu ja 2050. aastaks üldise võrgu.
 
Konverentsile on oodata ligikaudu 1500 osalejat ning see toob kokku olulised sidusrühmad: ELi ministrid, Euroopa Parlamendi ja Euroopa Komisjoni liikmed, TEN-T koordinaatorid, Euroopa Investeerimispanga ja riiklikud abipangad, Euroopa naaberriikide ministrid, projektiedendajad, investorid, rahvusvahelised transpordiorganisatsioonid ning transpordi- ja finantseerimisvaldkonna liikmed.
 

12.09.2017

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonLiikmed
Eesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransKazakhstan 2023Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv