Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

AS Eesti Raudtee sõlmis 11 miljoni eurose lepingu ülesõitude ja ülekäikude moderniseerimiseks

Eesti Raudtee tulevate aastate ohutusstrateegia näeb ette tugevat panustamist ettevõtte taristu turvangu- ja liiklusjuhtimissüsteemidesse. Sellega seoses korraldas ettevõte hanke ülesõitude ja ülekäikude moderniseerimiseks, mille võitis Hispaania ettevõte Ingeniería y Control Ferroviario. Täna, 29. novembril sõlmiti kahe ettevõtte vahel 11 miljoni euro väärtuses leping.

 „Meie jaoks on tänane päev märgiline, kuna saame edasi minna raudteeohutustaseme tõstmisega oma taristul. Lepingu mahtu kuulub Eesti Raudtee taristu 103 ülesõidu ja 9 ülekäigu automaatikalahenduse välja töötamine. Lisame tööde käigus oma taristu ülesõitudele tõkkepuid, jalakäijatele foore ning helisignalisatsiooni sinna, kus vajalik,“ kommenteeris Eesti Raudtee juhatuse esimees Erik Laidvee. 

Ülekäikude puhul alustatakse automaatikalahenduse välja töötamist Kitsekülast ja Veerennist. Ülejäänud ülekäigud, mis saavad lisa ohutustehnikat nii fooride kui ka helisignalisatsiooni näol asuvad Kehras, Aegviidus, Jõhvi ja Raasikul.

Hispaania ettevõtte ülesanne on lepingu järgi projekteerida, tarnida ja paigaldada ning teha kõik vajalikud tööd, mille tulemuseks on kasutusloaga varustatud ülesõidu või ülekäigu automaatikasüsteem. Lisaks kuulub hanke mahtu ülesõitude ja ülekäikude monitooringusüsteemi ning elektrivarustuse väljaehitamine raudtee võrgus.

Töödega alustatakse veel sel aastal ning planeeritakse lõpetada nelja kuni viie aasta jooksul. Eesti Raudtee tänasest 150-st ülesõidust on tõkkepuudega varustatud 36 ülesõitu, 2024. aastaks ei jää ettevõtte taristul ühtegi reguleerimata ega tõkkepuudeta raudteeülesõidukohta sageda reisirongiliiklusega raudteelõikudel.

(Allikas: https://www.evr.ee/et/uudised/159-as-eesti-raudtee-solmis-11-miljoni-eurose-lepingu-uelesoitude-ja-uelekaeikude-moderniseerimiseks)

29.11.2019

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonLiikmed
Eesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransKazakhstan 2023Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv