Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

25. augustil toimus Genti ja Zeelandi sadamate ühiskülastus Sillamäele

AS Sillamäe Sadam on rahvusvaheline TEN-T-võrgustiku sadam ning koostöö Belgia sadamatega on kestnud aastaid. 25 augustil aset leidnud Genti ja Zeelandi sadamate ühiskülastus Sillamäele on loogiline jätk sellele koostööle. Mitte ainult Sillamäe sadama soodne asukoht EL ja Vene Föderatsiooni piiri ääres, vaid ka erasadama landlord-struktuur moodustavad huvitava platvormi edukaks kaubavahetuseks Belgia/Hollandi ning Sillamäe sadamas asuvate terminalide vahel.

Hommikuse sadama, sadamas asuvate terminaalide ning veokite piirieelse parkla ehk Sillamäe Truckstop´i külastuse jätkuks tutvuti ka uuenenud Narva piiripunktiga, mis tänu uutele investeeringutele kiiremat läbilaskevõimet võimaldab ning Sillamäe sadama soodsat asukohta veelgi toetab.

Eriliseks tegi külastuse ühine äriseminar Narva-Jõesuus, kuhu oli Belgia/Hollandi delegatsiooni kõrval kutsutud nii Sillamäe sadama terminalide, Eesti Maksu- ja Tolliameti kui ka Sillamäe linna esindajad. Maksuameti peadirektor Marek Helm tõi oma esitluses välja Eesti piiriületuse tehnoloogilised eelised ning head piiriülest koostööd Vene Tolliameti töötajatega. Uuenenud Narva piiripunkt on täna Sillamäe Truckstopist elektroonilise järjekorra alusel lahkuvatele kaubaveokitele võimekust mitmekordistanud ning võimaldab kiiret piiriületamist. Sillamäe sadamas asuvate terminalide omanikud – firmad EUROCHEM, ALEXELA, BCT/ACRON – kinnitasid veelkord sadama teenuste kõrget kvaliteeti ning edasist perspektiivi laiendada tegevust.

Genti ja Zeelandi sadamate ühisesitlus tõi välja selge sõnumi, et jõude ühendades ning targalt spetsialiseerudes suudavad ka kesk-suured sadamad vägagi konkurentsivõimelisi teenuseid pakkuda. Samuti on nende sadamate fookus kaubagruppidele nagu puitmaterjal, väetised, vedelkeemia ning vedelkütused sarnane meie regiooni eripäradele. Balti riigid kokku on tähtsuselt neljas regioon Genti/Zeelandi sadamatele, seega kasvuruumi on mõlemal suunal veel küllalt.

25.08.2015

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonLiikmed
Eesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransKazakhstan 2023Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv