Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

2021.aastal Tallinna Sadama kaubamaht kasvas, reisijate arv oli väiksem kui aasta varem

2021.aastal   läbis  Tallinna Sadama sadamaid  kokku 22,4 miljonit tonni kaupa ning 3,5 miljonit reisijat.  Aasta kokkuvõttes kasvas kaubamaht eelmise aastaga võrreldes 5%. Kasvu vedas ro-ro ja puistlasti mahtude kasv. Reisijate arv vähenes pandeemia mõjul 18%, samas laevakülastuste arv kasvas 4% tänu kaubaveo jätkumisele rahvusvahelistel reisiliinidel. Eesti mandri ja suursaarte vaheline reisijate arv ja sõidukite arv taastus eelmise aasta pandeemia liikumispiirangutest saartele kasvades vastavalt 12% ja 14%. Jäämurdja Botnica prahipäevade arv vähenes 5% seoses Kanada projekti lühema prahiperioodiga IV kvartalis.

IV kvartalis oli Tallinna Sadama kaubamaht 4,7 miljonit tonni ja sadamaid läbis 1,2 mln reisijat. Võrreldes eelmise aasta IV kvartaliga kasvas reisijate arv 93% Helsingi ja Stockholmi liinide toel, samas kaubamaht langes 19%. Laevakülastuste arv kasvas 2% 1809 külastuseni. Eesti mandri ja suursaarte vaheline reisijate ja sõidukite arv kasvas 7% ja jäämurdja Botnica kasutusmäär oli 33%.

IV kvartali kaubamaht langes eelkõige vedellasti ja puistlasti vähenemise tõttu. Puitlasti langus tulenes peamiselt teravilja ja väetiste mahtude vähenemisest.  „Vedellasti langus IV kvartalis oli tingitud üldisest nõudluse langustrendist vedellasti terminalide teenuste osas, kuna kauba tulevikuhind on odavam tänasest hinnast. Samuti mõjutas terminalioperaatoreid energiahindade järsk kasv,“ ütles Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm. „Aasta kokkuvõttes kasvatasime kaubamahtu 5%, seda toetas ro-ro kaupade rekordiline maht,“  selgitas Kalm.

Reisijate arv kasvas IV kvartalis hüppeliselt 93%, kuid aasta kokkuvõttes oli langus siiski 18% tulenevalt COVID-19 pandeemiaga seotud liikumispiirangutest ning ebastabiilsest olukorrast tingitud inimeste kindlustunde ja reisimise vähenemisest. „Pandeemia-aegses ehk II-IV kvartali kokkuvõttes oli meil tänavu reisijaid siiski 14% enam kui eelmisel aastal aprillist detsembrini, seega võib öelda, et paindlikumad piirangud ja inimeste olukorraga kohanemine on aidanud reisijate mahtu tublisti taastada, kuid see on toimunud oodatust aeglasemas tempos. Märgilise panuse taastumisse andis Tallinn-Stockholmi liini taasavamine juulis ning kruiisireisijate naasmine Tallinna,“ märkis Kalm.

Reisiparvlaevadega reisiti Eesti suursaartele rohkem kui eelmisel aastal. Jäämurdja Botnica jätkas eelmise aastaga samal kursil, kuid naasis suvetöölt Kanadast Baffini saare lähedalt pisut varem kui eelmisel aastal.

(Allikas: https://www.ts.ee/2021-aastal-tallinna-sadama-kaubamaht-kasvas-reisijate-arv-oli-vaiksem-kui-aasta-varem/)

08.01.2022

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonLiikmed
Eesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransKazakhstan 2023Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv