Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

Talvekruiisidega külastas Tallinna üle 13 000 turisti

Sellel talvehooajal saabus Tallinna kruiisilaevadega 13 346 turisti, neist valdav enamus Venemaalt. Laevad kruiisituristidega külastasid Tallinna üheksal korral.

Talvekruiiside hooaeg sai alguse 27. novembril, mil Tallinna külastas kruiisilaev Black Watch briti turistidega pardal. Esimesel Jõulupühal väisasid Tallinna Rootsist pärit kruiisireisijad, kuid põhiosa ehk ligi  11 500 pühadeaegset kruiisituristi tuli Venemaalt.
 
Tallinna Sadama turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja Sirle Arro sõnul oli võrreldes eelmise talvega sel hooajal talvekruiise kahe võrra rohkem. “Viimaste aastate kogemus näitab, et Tallinn on kruiisituristide seas üha enam populaarsust kogumas ka talveperioodil ja seda nii naaberriikidest kui ka kaugemalt pärit külastajate näol,” märkis Arro.
 
Pildid / - Talvekruiis väikeVene turistidega kruiisid peatusid Tallinnas seitsmel korral ning tõid linnaga tutvuma kokku 11 401 inimest. Tegemist oli Tallinki ja St. Peterline laevade nüüdseks juba traditsiooniks saanud Vene turule suunatud nn. uusaastakruiisidega, mis on muutunud aasta-aastalt järjest populaarsemaks. Esimene venelastest reisijatega talvekruiis saabus 30. detsembril ja viimane peatus Tallinnas 7. jaanuaril.
 
Sirle Arro sõnul näitas tänavu tõusu nii ida- kui ka läänesuunaline huvi, võrreldes aasta varasemaga külastas Tallinna üks lisalaev Venemaalt ning esmakordselt ka laev turistidega Suurbritanniast.
 
Tallinna Sadam soovib järgnevate aastate talveperioodidel koostöös teiste Läänemereäärsete kruiisisadamatega meelitada Sirle Arro sõnul Läänemere idaossa veelgi kruiisioperaatoreid suurematelt turgudelt, nagu näiteks Saksamaalt ja Ühendkuningriigist. „Nii Tallinn kui ka teised Läänemereäärsed linnad on huvitatud kruiisituristide külastustest ka talveperioodil ja eeldused jõuluturgude, erinevad ürituste ning teotahte näol on olemas,” sõnas Arro. “Siin saame tuleviku osas soovida vaid seda, et oleks meil ainult pühademeeleolu tekitavat lund ja rahulikku mereilma, sest turiste ja operaatoreid paelub siiasõit ka talvel.”
 
Tallinna Sadama sadamaid läbivas 2012. aastal rekordarv ehk 8,84 miljonit reisijat. Neist 441 624  olid kruiisireisijaid.
08.01.2013

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonPõhikiriLiikmed
Interaktiivne tutvustusEesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Uuringu "Eesti logistikasektori majandusmõjude ja rahvusvahelise konkurentsivõime ülevaade" esitlusTransRussia 2016Arhiiv